1st(1st leg) FC Samtredia - Tobyl Kostanay 0:1 (0:0)
2nd (2nd leg) Tobyl Kostanay - FC Samtredia 2:0 (1:0)
1st(1st leg): 10/07/2018 17:00 2nd (2nd leg): 19/07/2018 14:00 Winner: Tobyl Kostanay
1st(1st leg) FC Banants - FK Sarajevo 1:2 (1:2)
2nd (2nd leg) FK Sarajevo - FC Banants 3:0 (2:0)
1st(1st leg): 11/07/2018 14:30 2nd (2nd leg): 19/07/2018 19:15 Winner: FK Sarajevo
1st(1st leg) FK Rabotnički - Budapest Honvéd 2:1 (1:1)
2nd (2nd leg) Budapest Honvéd - FK Rabotnički 4:0 (2:0)
1st(1st leg): 11/07/2018 16:30 2nd (2nd leg): 17/07/2018 17:00 Winner: Budapest Honvéd
1st(1st leg) FC Vaduz - Levski Sofia 1:0 (1:0)
2nd (2nd leg) Levski Sofia - FC Vaduz 3:2 (1:1)
1st(1st leg): 11/07/2018 16:45 2nd (2nd leg): 17/07/2018 16:45 Winner: FC Vaduz
1st(1st leg) KÍ Klaksvík - FK Žalgiris 1:2 (0:1)
2nd (2nd leg) FK Žalgiris - KÍ Klaksvík 1:1 (1:0)
1st(1st leg): 11/07/2018 17:00 2nd (2nd leg): 19/07/2018 18:00 Winner: FK Žalgiris
1st(1st leg) CS FOLA Esch - Prishtina KF 0:0 (0:0)
2nd (2nd leg) Prishtina KF - CS FOLA Esch 4:5 (0:0, 0:0, 0:0) pso
1st(1st leg): 11/07/2018 17:00 2nd (2nd leg): 19/07/2018 18:00 Winner: CS FOLA Esch
1st(1st leg) Glenavon FC - Molde FK 2:1 (1:1)
2nd (2nd leg) Molde FK - Glenavon FC 5:1 (2:0)
1st(1st leg): 11/07/2018 19:45 2nd (2nd leg): 19/07/2018 17:00 Winner: Molde FK
1st(1st leg) Pyunik FC - Vardar Skopje 1:0 (1:0)
2nd (2nd leg) Vardar Skopje - Pyunik FC 0:2 (0:0)
1st(1st leg): 12/07/2018 15:00 2nd (2nd leg): 19/07/2018 18:00 Winner: Pyunik FC
1st(1st leg) FK Ventspils - Luftëtari Gjirokastër 5:0 (5:0)
2nd (2nd leg) Luftëtari Gjirokastër - FK Ventspils 3:3 (1:2)
1st(1st leg): 12/07/2018 15:45 2nd (2nd leg): 19/07/2018 19:00 Winner: FK Ventspils
1st(1st leg) Chikhura Sachkhere - Beitar Jerusalem 0:0 (0:0)
2nd (2nd leg) Beitar Jerusalem - Chikhura Sachkhere 1:2 (0:0)
1st(1st leg): 12/07/2018 16:00 2nd (2nd leg): 19/07/2018 18:45 Winner: Chikhura Sachkhere
1st(1st leg) FK Partizani - NK Maribor 0:1 (0:0)
2nd (2nd leg) NK Maribor - FK Partizani 2:0 (1:0)
1st(1st leg): 12/07/2018 16:30 2nd (2nd leg): 19/07/2018 19:15 Winner: NK Maribor
1st(1st leg) Rudar Velenje - SP Tre Fiori 7:0 (1:0)
2nd (2nd leg) SP Tre Fiori - Rudar Velenje 0:3 (0:1)
1st(1st leg): 12/07/2018 16:30 2nd (2nd leg): 19/07/2018 19:45 Winner: Rudar Velenje
1st(1st leg) Ilves Tampere - Slavia Sofia 0:1 (0:0)
2nd (2nd leg) Slavia Sofia - Ilves Tampere 2:1 (1:0)
1st(1st leg): 12/07/2018 17:00 2nd (2nd leg): 19/07/2018 17:00 Winner: Slavia Sofia
1st(1st leg) Gabala FK - Progrès Niedercorn 0:2 (0:0)
2nd (2nd leg) Progrès Niedercorn - Gabala FK 0:1 (0:1)
1st(1st leg): 12/07/2018 17:00 2nd (2nd leg): 19/07/2018 18:30 Winner: Progrès Niedercorn
1st(1st leg) FC Lahti - FH Hafnarfjörður 0:3 (0:2)
2nd (2nd leg) FH Hafnarfjörður - FC Lahti 0:0 (0:0)
1st(1st leg): 12/07/2018 17:00 2nd (2nd leg): 19/07/2018 20:15 Winner: FH Hafnarfjörður
1st(1st leg) Balzan FC - Keşlə FK 4:1 (3:1)
2nd (2nd leg) Keşlə FK - Balzan FC 2:1 (1:0)
1st(1st leg): 12/07/2018 17:00 2nd (2nd leg): 19/07/2018 18:00 Winner: Balzan FC
1st(1st leg) JK Narva Trans - Željezničar Sarajevo 0:2 (0:1)
2nd (2nd leg) Željezničar Sarajevo - JK Narva Trans 3:1 (2:1)
1st(1st leg): 12/07/2018 17:00 2nd (2nd leg): 18/07/2018 17:00 Winner: Željezničar Sarajevo
1st(1st leg) FCI Levadia - Dundalk FC 0:1 (0:0)
2nd (2nd leg) Dundalk FC - FCI Levadia 2:1 (2:1)
1st(1st leg): 12/07/2018 17:00 2nd (2nd leg): 19/07/2018 19:45 Winner: Dundalk FC
1st(1st leg) Kuopion PS - FC København 0:1 (0:0)
2nd (2nd leg) FC København - Kuopion PS 1:1 (0:0)
1st(1st leg): 12/07/2018 17:00 2nd (2nd leg): 19/07/2018 19:00 Winner: FC København
1st(1st leg) FK Trakai - Irtysh Pavlodar 0:0 (0:0)
2nd (2nd leg) Irtysh Pavlodar - FK Trakai 0:1 (0:1)
1st(1st leg): 12/07/2018 17:00 2nd (2nd leg): 19/07/2018 16:00 Winner: FK Trakai
1st(1st leg) FK Liepāja - BK Häcken 0:3 (0:0)
2nd (2nd leg) BK Häcken - FK Liepāja 1:2 (1:1)
1st(1st leg): 12/07/2018 17:05 2nd (2nd leg): 19/07/2018 18:00 Winner: BK Häcken
1st(1st leg) FC Stumbras - Apollon Limassol 1:0 (0:0)
2nd (2nd leg) Apollon Limassol - FC Stumbras 2:0 (1:0)
1st(1st leg): 12/07/2018 18:00 2nd (2nd leg): 19/07/2018 18:00 Winner: Apollon Limassol
1st(1st leg) Neftçi PFK - Újpest FC 3:1 (1:1)
2nd (2nd leg) Újpest FC - Neftçi PFK 4:0 (2:0)
1st(1st leg): 12/07/2018 18:00 2nd (2nd leg): 19/07/2018 20:00 Winner: Újpest FC
1st(1st leg) Derry City - Dinamo Minsk 0:2 (0:1)
2nd (2nd leg) Dinamo Minsk - Derry City 1:2 (1:1)
1st(1st leg): 12/07/2018 18:00 2nd (2nd leg): 19/07/2018 16:00 Winner: Dinamo Minsk
1st(1st leg) Connah's Quay Nomads - Shakhter Soligorsk 1:3 (0:2)
2nd (2nd leg) Shakhter Soligorsk - Connah's Quay Nomads 2:0 (1:0)
1st(1st leg): 12/07/2018 18:00 2nd (2nd leg): 19/07/2018 18:00 Winner: Shakhter Soligorsk
1st(1st leg) CS Petrocub - NK Osijek 1:1 (0:0)
2nd (2nd leg) NK Osijek - CS Petrocub 2:1 (1:1)
1st(1st leg): 12/07/2018 18:00 2nd (2nd leg): 19/07/2018 19:45 Winner: NK Osijek
1st(1st leg) Anorthosis Famagusta FC - KF Laçi 2:1 (0:1)
2nd (2nd leg) KF Laçi - Anorthosis Famagusta FC 1:0 (0:0)
1st(1st leg): 12/07/2018 18:00 2nd (2nd leg): 19/07/2018 16:00 Winner: KF Laçi
1st(1st leg) Ferencvárosi TC - Maccabi Tel Aviv 1:1 (0:0)
2nd (2nd leg) Maccabi Tel Aviv - Ferencvárosi TC 1:0 (1:0)
1st(1st leg): 12/07/2018 18:00 2nd (2nd leg): 19/07/2018 18:00 Winner: Maccabi Tel Aviv
1st(1st leg) FC Milsami - Slovan Bratislava 2:4 (0:3)
2nd (2nd leg) Slovan Bratislava - FC Milsami 5:0 (3:0)
1st(1st leg): 12/07/2018 18:00 2nd (2nd leg): 19/07/2018 17:30 Winner: Slovan Bratislava
1st(1st leg) CSKA Sofia - Riga FC 1:0 (0:0)
2nd (2nd leg) Riga FC - CSKA Sofia 3:5 (1:0, 1:0, 1:0) pso
1st(1st leg): 12/07/2018 18:45 2nd (2nd leg): 19/07/2018 17:30 Winner: CSKA Sofia
1st(1st leg) Široki Brijeg - NK Domžale 2:2 (0:2)
2nd (2nd leg) NK Domžale - Široki Brijeg 1:1 (1:0)
1st(1st leg): 12/07/2018 19:00 2nd (2nd leg): 19/07/2018 20:00 Winner: NK Domžale
1st(1st leg) RFCU Luxemburg - FC Viitorul Constanța 0:2 (0:1)
2nd (2nd leg) FC Viitorul Constanța - RFCU Luxemburg 0:0 (0:0)
1st(1st leg): 12/07/2018 19:00 2nd (2nd leg): 19/07/2018 16:00 Winner: FC Viitorul Constanța
1st(1st leg) Górnik Zabrze - FC Zaria 1:0 (0:0)
2nd (2nd leg) FC Zaria - Górnik Zabrze 1:1 (1:0)
1st(1st leg): 12/07/2018 19:00 2nd (2nd leg): 19/07/2018 18:00 Winner: Górnik Zabrze
1st(1st leg) ÍB Vestmannaeyja - Sarpsborg 08 0:4 (0:0)
2nd (2nd leg) Sarpsborg 08 - ÍB Vestmannaeyja 2:0 (1:0)
1st(1st leg): 12/07/2018 19:00 2nd (2nd leg): 19/07/2018 18:00 Winner: Sarpsborg 08
1st(1st leg) UE Engordany - FK Kairat 0:3 (0:2)
2nd (2nd leg) FK Kairat - UE Engordany 7:1 (4:0)
1st(1st leg): 12/07/2018 19:00 2nd (2nd leg): 19/07/2018 14:00 Winner: FK Kairat
1st(1st leg) B36 Tórshavn - OFK Titograd 0:0 (0:0)
2nd (2nd leg) OFK Titograd - B36 Tórshavn 1:2 (1:0)
1st(1st leg): 12/07/2018 19:00 2nd (2nd leg): 19/07/2018 19:30 Winner: B36 Tórshavn
1st(1st leg) Shamrock Rovers - AIK Solna 0:1 (0:0)
2nd (2nd leg) AIK Solna - Shamrock Rovers 1:1 (0:1, 0:1) aet
1st(1st leg): 12/07/2018 19:05 2nd (2nd leg): 19/07/2018 18:00 Winner: AIK Solna
1st(1st leg) FK Rudar Pljevlja - Partizan 0:3 (0:1)
2nd (2nd leg) Partizan - FK Rudar Pljevlja 3:0 (2:0)
1st(1st leg): 12/07/2018 19:15 2nd (2nd leg): 19/07/2018 19:30 Winner: Partizan
1st(1st leg) FK Budućnost Podgorica - FK AS Trenčín 0:2 (0:2)
2nd (2nd leg) FK AS Trenčín - FK Budućnost Podgorica 1:1 (0:0)
1st(1st leg): 12/07/2018 19:30 2nd (2nd leg): 19/07/2018 19:30 Winner: FK AS Trenčín
1st(1st leg) Rangers FC - KF Shkupi 2:0 (1:0)
2nd (2nd leg) KF Shkupi - Rangers FC 0:0 (0:0)
1st(1st leg): 12/07/2018 19:45 2nd (2nd leg): 17/07/2018 16:55 Winner: Rangers FC
1st(1st leg) Cliftonville FC - FC Nordsjælland 0:1 (0:1)
2nd (2nd leg) FC Nordsjælland - Cliftonville FC 2:1 (0:1)
1st(1st leg): 12/07/2018 19:45 2nd (2nd leg): 19/07/2018 18:30 Winner: FC Nordsjælland
1st(1st leg) Lech Poznań - Gandzasar Kapan 2:0 (2:0)
2nd (2nd leg) Gandzasar Kapan - Lech Poznań 2:1 (0:0)
1st(1st leg): 12/07/2018 19:45 2nd (2nd leg): 19/07/2018 16:00 Winner: Lech Poznań
1st(1st leg) Hibernian FC - NSÍ Runavík 6:1 (4:0)
2nd (2nd leg) NSÍ Runavík - Hibernian FC 4:6 (3:3)
1st(1st leg): 12/07/2018 19:45 2nd (2nd leg): 19/07/2018 19:45 Winner: Hibernian FC
1st(1st leg) Spartak Subotica - Coleraine FC 1:1 (0:1)
2nd (2nd leg) Coleraine FC - Spartak Subotica 0:2 (0:1)
1st(1st leg): 12/07/2018 19:45 2nd (2nd leg): 19/07/2018 19:45 Winner: Spartak Subotica
1st(1st leg) DAC Dunajská Streda - Dinamo Tbilisi 1:1 (1:1)
2nd (2nd leg) Dinamo Tbilisi - DAC Dunajská Streda 1:2 (1:0)
1st(1st leg): 12/07/2018 20:00 2nd (2nd leg): 19/07/2018 18:00 Winner: DAC Dunajská Streda
1st(1st leg) Radnički Niš - Gżira United 4:0 (1:0)
2nd (2nd leg) Gżira United - Radnički Niš 0:1 (0:1)
1st(1st leg): 12/07/2018 20:00 2nd (2nd leg): 19/07/2018 17:00 Winner: Radnički Niš
1st(1st leg) UMF Stjarnan - JK Nõmme Kalju 3:0 (1:0)
2nd (2nd leg) JK Nõmme Kalju - UMF Stjarnan 1:0 (0:0)
1st(1st leg): 12/07/2018 21:00 2nd (2nd leg): 19/07/2018 17:00 Winner: UMF Stjarnan