Group A
22/10/2020 17:55 BSC Young Boys - AS Roma 1:2 (1:0)
17:55 CSKA Sofia - CFR Cluj 0:2 (0:0)
29/10/2020 20:00 AS Roma - CSKA Sofia 0:0 (0:0)
20:00 CFR Cluj - BSC Young Boys 1:1 (0:0)
05/11/2020 17:55 AS Roma - CFR Cluj 5:0 (3:0)
20:00 BSC Young Boys - CSKA Sofia 3:0 (3:0)
26/11/2020 17:55 CSKA Sofia - BSC Young Boys 0:1 (0:1)
20:00 CFR Cluj - AS Roma 0:2 (0:0)
03/12/2020 20:00 AS Roma - BSC Young Boys 3:1 (1:1)
20:00 CFR Cluj - CSKA Sofia 0:0 (0:0)
10/12/2020 17:55 CSKA Sofia - AS Roma 3:1 (2:1)
17:55 BSC Young Boys - CFR Cluj 2:1 (0:0)
Group B
22/10/2020 17:55 Rapid Wien - Arsenal FC 1:2 (0:0)
17:55 Dundalk FC - Molde FK 1:2 (1:0)
29/10/2020 20:00 Arsenal FC - Dundalk FC 3:0 (2:0)
20:00 Molde FK - Rapid Wien 1:0 (0:0)
05/11/2020 17:55 Rapid Wien - Dundalk FC 4:3 (1:1)
20:00 Arsenal FC - Molde FK 4:1 (1:1)
26/11/2020 17:55 Molde FK - Arsenal FC 0:3 (0:0)
20:00 Dundalk FC - Rapid Wien 1:3 (0:2)
03/12/2020 20:00 Arsenal FC - Rapid Wien 4:1 (3:0)
20:00 Molde FK - Dundalk FC 3:1 (2:0)
10/12/2020 17:55 Dundalk FC - Arsenal FC 2:4 (1:2)
17:55 Rapid Wien - Molde FK 2:2 (1:1)
Group C
22/10/2020 17:55 Bayer Leverkusen - OGC Nice 6:2 (2:1)
17:55 Hapoel Be'er Sheva - Slavia Praha 3:1 (1:0)
29/10/2020 20:00 Slavia Praha - Bayer Leverkusen 1:0 (0:0)
20:00 OGC Nice - Hapoel Be'er Sheva 1:0 (1:0)
05/11/2020 17:55 Hapoel Be'er Sheva - Bayer Leverkusen 2:4 (2:2)
17:55 Slavia Praha - OGC Nice 3:2 (2:1)
26/11/2020 20:00 Bayer Leverkusen - Hapoel Be'er Sheva 4:1 (1:0)
20:00 OGC Nice - Slavia Praha 1:3 (0:1)
03/12/2020 20:00 OGC Nice - Bayer Leverkusen 2:3 (1:2)
20:00 Slavia Praha - Hapoel Be'er Sheva 3:0 (2:0)
10/12/2020 17:55 Bayer Leverkusen - Slavia Praha 4:0 (2:0)
17:55 Hapoel Be'er Sheva - OGC Nice 1:0 (0:0)
Group D
22/10/2020 17:55 Lech Poznań - SL Benfica 2:4 (1:2)
17:55 Standard Liège - Rangers FC 0:2 (0:1)
29/10/2020 20:00 Rangers FC - Lech Poznań 1:0 (0:0)
20:00 SL Benfica - Standard Liège 3:0 (0:0)
05/11/2020 17:55 Lech Poznań - Standard Liège 3:1 (2:1)
17:55 SL Benfica - Rangers FC 3:3 (1:2)
26/11/2020 20:00 Standard Liège - Lech Poznań 2:1 (0:0)
20:00 Rangers FC - SL Benfica 2:2 (1:0)
03/12/2020 20:00 SL Benfica - Lech Poznań 4:0 (1:0)
20:00 Rangers FC - Standard Liège 3:2 (2:2)
10/12/2020 17:55 Lech Poznań - Rangers FC 0:2 (0:1)
17:55 Standard Liège - SL Benfica 2:2 (1:1)
Group E
22/10/2020 17:55 PSV Eindhoven - Granada CF 1:2 (1:0)
17:55 PAOK Saloniki - Omonia Nikosia 1:1 (0:1)
29/10/2020 20:00 Granada CF - PAOK Saloniki 0:0 (0:0)
20:00 Omonia Nikosia - PSV Eindhoven 1:2 (1:1)
05/11/2020 17:55 Omonia Nikosia - Granada CF 0:2 (0:1)
17:55 PAOK Saloniki - PSV Eindhoven 4:1 (0:1)
26/11/2020 20:00 Granada CF - Omonia Nikosia 2:1 (1:0)
20:00 PSV Eindhoven - PAOK Saloniki 3:2 (1:2)
03/12/2020 20:00 Granada CF - PSV Eindhoven 0:1 (0:1)
20:00 Omonia Nikosia - PAOK Saloniki 2:1 (1:1)
10/12/2020 17:55 PAOK Saloniki - Granada CF 0:0 (0:0)
17:55 PSV Eindhoven - Omonia Nikosia 4:0 (1:0)
Group F
22/10/2020 17:55 SSC Napoli - AZ Alkmaar 0:1 (0:0)
17:55 HNK Rijeka - Real Sociedad 0:1 (0:0)
29/10/2020 20:00 AZ Alkmaar - HNK Rijeka 4:1 (2:0)
20:00 Real Sociedad - SSC Napoli 0:1 (0:0)
05/11/2020 17:55 Real Sociedad - AZ Alkmaar 1:0 (0:0)
17:55 HNK Rijeka - SSC Napoli 1:2 (1:1)
26/11/2020 20:00 AZ Alkmaar - Real Sociedad 0:0 (0:0)
20:00 SSC Napoli - HNK Rijeka 2:0 (1:0)
03/12/2020 20:00 AZ Alkmaar - SSC Napoli 1:1 (0:1)
20:00 Real Sociedad - HNK Rijeka 2:2 (0:1)
10/12/2020 17:55 HNK Rijeka - AZ Alkmaar 2:1 (0:0)
17:55 SSC Napoli - Real Sociedad 1:1 (1:0)
Group G
22/10/2020 20:00 Sporting Braga - AEK Athen 3:0 (1:0)
20:00 Leicester City - Zorya Lugansk 3:0 (2:0)
29/10/2020 17:55 AEK Athen - Leicester City 1:2 (0:2)
17:55 Zorya Lugansk - Sporting Braga 1:2 (0:2)
05/11/2020 20:00 Zorya Lugansk - AEK Athen 1:4 (0:2)
20:00 Leicester City - Sporting Braga 4:0 (1:0)
26/11/2020 17:55 AEK Athen - Zorya Lugansk 0:3 (0:0)
17:55 Sporting Braga - Leicester City 3:3 (2:1)
03/12/2020 17:55 AEK Athen - Sporting Braga 2:4 (1:3)
17:55 Zorya Lugansk - Leicester City 1:0 (0:0)
10/12/2020 20:00 Leicester City - AEK Athen 2:0 (2:0)
20:00 Sporting Braga - Zorya Lugansk 2:0 (0:0)
Group H
22/10/2020 20:00 Celtic FC - AC Milan 1:3 (0:2)
20:00 Sparta Praha - Lille OSC 1:4 (0:1)
29/10/2020 17:55 AC Milan - Sparta Praha 3:0 (1:0)
17:55 Lille OSC - Celtic FC 2:2 (0:2)
05/11/2020 20:00 AC Milan - Lille OSC 0:3 (0:1)
20:00 Celtic FC - Sparta Praha 1:4 (0:2)
26/11/2020 17:55 Lille OSC - AC Milan 1:1 (0:0)
17:55 Sparta Praha - Celtic FC 4:1 (2:1)
03/12/2020 17:55 AC Milan - Celtic FC 4:2 (2:2)
17:55 Lille OSC - Sparta Praha 2:1 (0:0)
10/12/2020 20:00 Sparta Praha - AC Milan 0:1 (0:1)
20:00 Celtic FC - Lille OSC 3:2 (2:1)
Group I
22/10/2020 20:00 Maccabi Tel Aviv - Qarabağ FK 1:0 (1:0)
20:00 Villarreal CF - Sivasspor 5:3 (2:2)
29/10/2020 17:55 Sivasspor - Maccabi Tel Aviv 1:2 (0:0)
17:55 Qarabağ FK - Villarreal CF 1:3 (0:0)
05/11/2020 17:55 Sivasspor - Qarabağ FK 2:0 (1:0)
21:10 Villarreal CF - Maccabi Tel Aviv 4:0 (1:0)
26/11/2020 17:55 Maccabi Tel Aviv - Villarreal CF 1:1 (0:1)
17:55 Qarabağ FK - Sivasspor 2:3 (1:1)
03/12/2020 17:55 Qarabağ FK - Maccabi Tel Aviv 1:1 (1:1)
17:55 Sivasspor - Villarreal CF 0:1 (0:0)
10/12/2020 Villarreal CF - Qarabağ FK dnp
20:00 Maccabi Tel Aviv - Sivasspor 1:0 (0:0)
Group J
22/10/2020 20:00 Tottenham Hotspur - LASK 3:0 (2:0)
20:00 PFC Ludogorets Razgrad - Royal Antwerp FC 1:2 (0:0)
29/10/2020 17:55 LASK - PFC Ludogorets Razgrad 4:3 (3:1)
17:55 Royal Antwerp FC - Tottenham Hotspur 1:0 (1:0)
05/11/2020 17:55 PFC Ludogorets Razgrad - Tottenham Hotspur 1:3 (0:2)
20:00 Royal Antwerp FC - LASK 0:1 (0:0)
26/11/2020 17:55 LASK - Royal Antwerp FC 0:2 (0:0)
20:00 Tottenham Hotspur - PFC Ludogorets Razgrad 4:0 (2:0)
03/12/2020 17:55 LASK - Tottenham Hotspur 3:3 (1:1)
17:55 Royal Antwerp FC - PFC Ludogorets Razgrad 3:1 (1:0)
10/12/2020 20:00 PFC Ludogorets Razgrad - LASK 1:3 (0:0)
20:00 Tottenham Hotspur - Royal Antwerp FC 2:0 (0:0)
Group K
22/10/2020 20:00 Wolfsberger AC - CSKA Moskva 1:1 (1:1)
20:00 Dinamo Zagreb - Feyenoord 0:0 (0:0)
29/10/2020 17:55 CSKA Moskva - Dinamo Zagreb 0:0 (0:0)
17:55 Feyenoord - Wolfsberger AC 1:4 (0:2)
05/11/2020 20:00 Feyenoord - CSKA Moskva 3:1 (0:0)
20:00 Dinamo Zagreb - Wolfsberger AC 1:0 (0:0)
26/11/2020 17:55 CSKA Moskva - Feyenoord 0:0 (0:0)
17:55 Wolfsberger AC - Dinamo Zagreb 0:3 (0:0)
03/12/2020 17:55 CSKA Moskva - Wolfsberger AC 0:1 (0:1)
17:55 Feyenoord - Dinamo Zagreb 0:2 (0:1)
10/12/2020 20:00 Dinamo Zagreb - CSKA Moskva 3:1 (2:0)
20:00 Wolfsberger AC - Feyenoord 1:0 (1:0)
Group L
22/10/2020 20:00 1899 Hoffenheim - Crvena Zvezda 2:0 (0:0)
20:00 Slovan Liberec - KAA Gent 1:0 (1:0)
29/10/2020 17:55 KAA Gent - 1899 Hoffenheim 1:4 (0:1)
17:55 Crvena Zvezda - Slovan Liberec 5:1 (2:1)
05/11/2020 20:00 1899 Hoffenheim - Slovan Liberec 5:0 (2:0)
20:00 Crvena Zvezda - KAA Gent 2:1 (1:1)
26/11/2020 17:55 Slovan Liberec - 1899 Hoffenheim 0:2 (0:0)
17:55 KAA Gent - Crvena Zvezda 0:2 (0:1)
03/12/2020 17:55 Crvena Zvezda - 1899 Hoffenheim 0:0 (0:0)
17:55 KAA Gent - Slovan Liberec 1:2 (0:1)
10/12/2020 20:00 1899 Hoffenheim - KAA Gent 4:1 (2:0)
20:00 Slovan Liberec - Crvena Zvezda 0:0 (0:0)
Round of 32
18/02/2021 17:55 Wolfsberger AC - Tottenham Hotspur -:-
17:55 Dinamo Kiev - Club Brugge KV -:-
17:55 Real Sociedad - Manchester United -:-
17:55 Crvena Zvezda - AC Milan -:-
17:55 Slavia Praha - Leicester City -:-
17:55 Sporting Braga - AS Roma -:-
17:55 FK Krasnodar - Dinamo Zagreb -:-
17:55 BSC Young Boys - Bayer Leverkusen -:-
17:55 Olympiakos Piräus - PSV Eindhoven -:-
20:00 SL Benfica - Arsenal FC -:-
20:00 Royal Antwerp FC - Rangers FC -:-
20:00 RB Salzburg - Villarreal CF -:-
20:00 Molde FK - 1899 Hoffenheim -:-
20:00 Granada CF - SSC Napoli -:-
20:00 Maccabi Tel Aviv - Shakhtar Donetsk -:-
20:00 Lille OSC - AFC Ajax -:-
24/02/2021 17:00 Tottenham Hotspur - Wolfsberger AC -:-
25/02/2021 17:55 Arsenal FC - SL Benfica -:-
17:55 Rangers FC - Royal Antwerp FC -:-
17:55 Villarreal CF - RB Salzburg -:-
17:55 1899 Hoffenheim - Molde FK -:-
17:55 SSC Napoli - Granada CF -:-
17:55 Shakhtar Donetsk - Maccabi Tel Aviv -:-
17:55 AFC Ajax - Lille OSC -:-
20:00 Club Brugge KV - Dinamo Kiev -:-
20:00 Manchester United - Real Sociedad -:-
20:00 AC Milan - Crvena Zvezda -:-
20:00 Leicester City - Slavia Praha -:-
20:00 AS Roma - Sporting Braga -:-
20:00 Dinamo Zagreb - FK Krasnodar -:-
20:00 Bayer Leverkusen - BSC Young Boys -:-
20:00 PSV Eindhoven - Olympiakos Piräus -:-
Round of 16
11/03/2021 N.N. - N.N. -:-
18/03/2021 N.N. - N.N. -:-
Quarter-finals
08/04/2021 N.N. - N.N. -:-
15/04/2021 N.N. - N.N. -:-
Semi-finals
29/04/2021 N.N. - N.N. -:-
N.N. - N.N. -:-
06/05/2021 N.N. - N.N. -:-
N.N. - N.N. -:-
Final
26/05/2021 Sieger HF 1 - Sieger HF 2 -:-