1st(1st leg) FC Viitorul Constanța - Dinamo Zagreb 0:1 (0:1)
2nd (2nd leg) Dinamo Zagreb - FC Viitorul Constanța 2:0 (1:0)
1st(1st leg): 02/10/2018 16:00 2nd (2nd leg): 23/10/2018 14:00 Winner: Dinamo Zagreb
1st(1st leg) FK Minsk - Illés Akadémia Haladás 1:0 (1:0)
2nd (2nd leg) Illés Akadémia Haladás - FK Minsk 3:3 (3:1)
1st(1st leg): 03/10/2018 13:00 2nd (2nd leg): 24/10/2018 15:30 Winner: FK Minsk
1st(1st leg) Chelsea FC - Molde FK 10:1 (7:0)
2nd (2nd leg) Molde FK - Chelsea FC 0:4 (0:1)
1st(1st leg): 03/10/2018 13:00 2nd (2nd leg): 24/10/2018 17:00 Winner: Chelsea FC
1st(1st leg) FC Basel - Hamilton Academical 2:2 (1:1)
2nd (2nd leg) Hamilton Academical - FC Basel 3:2 (1:1, 2:2) pso
1st(1st leg): 03/10/2018 15:00 2nd (2nd leg): 24/10/2018 19:00 Winner: Hamilton Academical
1st(1st leg) Gabala FK - FC Sheriff 1:1 (0:1)
2nd (2nd leg) FC Sheriff - Gabala FK 1:3 (0:1)
1st(1st leg): 03/10/2018 15:00 2nd (2nd leg): 24/10/2018 13:00 Winner: Gabala FK
1st(1st leg) Dinamo Kiev - Septemvri Sofia 1:0 (1:0)
2nd (2nd leg) Septemvri Sofia - Dinamo Kiev 1:5 (1:2)
1st(1st leg): 03/10/2018 15:00 2nd (2nd leg): 24/10/2018 15:00 Winner: Dinamo Kiev
1st(1st leg) Anzhi Makhachkala - Maccabi Tel Aviv 3:2 (0:1)
2nd (2nd leg) Maccabi Tel Aviv - Anzhi Makhachkala 3:0 (1:0)
1st(1st leg): 03/10/2018 15:30 2nd (2nd leg): 24/10/2018 15:00 Winner: Maccabi Tel Aviv
1st(1st leg) KR Reykjavík - IF Elfsborg 1:2 (1:1)
2nd (2nd leg) IF Elfsborg - KR Reykjavík 1:0 (0:0)
1st(1st leg): 03/10/2018 16:00 2nd (2nd leg): 24/10/2018 17:00 Winner: IF Elfsborg
1st(1st leg) Sigma Olomouc - NK Maribor 4:1 (1:1)
2nd (2nd leg) NK Maribor - Sigma Olomouc 2:3 (1:1)
1st(1st leg): 03/10/2018 16:00 2nd (2nd leg): 24/10/2018 17:00 Winner: Sigma Olomouc
1st(1st leg) Altınordu FSG - HJK Helsinki 1:1 (0:0)
2nd (2nd leg) HJK Helsinki - Altınordu FSG 1:2 (0:0)
1st(1st leg): 03/10/2018 17:00 2nd (2nd leg): 24/10/2018 17:00 Winner: Altınordu FSG
1st(1st leg) AEL Limassol - PAOK Saloniki 1:2 (1:1)
2nd (2nd leg) PAOK Saloniki - AEL Limassol 2:0 (1:0)
1st(1st leg): 03/10/2018 17:00 2nd (2nd leg): 24/10/2018 17:00 Winner: PAOK Saloniki
1st(1st leg) RSC Anderlecht - FC Admira Wacker (AKA) 0:0 (0:0)
2nd (2nd leg) FC Admira Wacker (AKA) - RSC Anderlecht 1:1 (1:0)
1st(1st leg): 03/10/2018 17:00 2nd (2nd leg): 23/10/2018 17:00 Winner: RSC Anderlecht
1st(1st leg) FC Midtjylland - Bohemian FC 2:1 (1:0)
2nd (2nd leg) Bohemian FC - FC Midtjylland 1:2 (1:0)
1st(1st leg): 03/10/2018 17:30 2nd (2nd leg): 24/10/2018 19:00 Winner: FC Midtjylland
1st(1st leg) MŠK Žilina - Montpellier HSC 1:5 (0:3)
2nd (2nd leg) Montpellier HSC - MŠK Žilina 2:0 (0:0)
1st(1st leg): 03/10/2018 18:00 2nd (2nd leg): 24/10/2018 14:00 Winner: Montpellier HSC
1st(1st leg) Hertha BSC - Lech Poznań 2:0 (1:0)
2nd (2nd leg) Lech Poznań - Hertha BSC 2:3 (0:2)
1st(1st leg): 03/10/2018 18:00 2nd (2nd leg): 24/10/2018 15:00 Winner: Hertha BSC
1st(1st leg) FK Astana - FK Vllaznia 3:1 (2:0)
2nd (2nd leg) FK Vllaznia - FK Astana 0:4 (0:1)
1st(1st leg): 04/10/2018 08:00 2nd (2nd leg): 24/10/2018 16:00 Winner: FK Astana