Copa Libertadores 2020
Round date place Opponent Results
1. Round 22/01/2020 22:15 A San José San José 1:0 (0:0)
1. Round 29/01/2020 22:15 H San José San José 4:0 (2:0)
2. Round 06/02/2020 00:30 H Corinthians SP Corinthians SP 1:0 (1:0)
2. Round 13/02/2020 00:30 A Corinthians SP Corinthians SP 1:2 (0:2)
3. Round 20/02/2020 22:15 A Palestino Palestino 1:0 (1:0)
3. Round 27/02/2020 22:15 H Palestino Palestino 2:1 (0:1)
Group 2 05/03/2020 00:30 H Bolívar Bolívar 2:0 (1:0)
Group 2 11/03/2020 00:30 A Palmeiras Palmeiras 1:3 (0:0)
Group 2 18/09/2020 03:00 H Tigre Tigre 4:1 (1:1)
Group 2 24/09/2020 01:30 H Palmeiras Palmeiras 0:0 (0:0)
Group 2 02/10/2020 01:00 A Tigre Tigre 3:1 (1:1)
Group 2 22/10/2020 01:30 A Bolívar Bolívar 3:2 (1:0)
Round of 16 27/11/2020 00:30 H Grêmio Porto Alegre Grêmio Porto Alegre 0:2 (0:0)
Round of 16 04/12/2020 00:30 A Grêmio Porto Alegre Grêmio Porto Alegre 0:2 (0:1)
Primera División 2019 Clausura
Round date place Opponent Results
1. Round 13/07/2019 00:30 H River Plate River Plate 1:3 (0:2)
2. Round 20/07/2019 23:30 A Libertad Libertad 0:1 (0:1)
3. Round 28/07/2019 20:30 H Sportivo Luqueño Sportivo Luqueño 1:3 (1:1)
4. Round 04/08/2019 23:00 A Cerro Porteño Cerro Porteño 2:2 (0:0)
5. Round 11/08/2019 23:30 H Deportivo Santaní Deportivo Santaní 2:1 (1:1)
6. Round 18/08/2019 21:00 A Deportivo Capiatá Deportivo Capiatá 2:1 (1:0)
7. Round 24/08/2019 23:30 H San Lorenzo San Lorenzo 3:1 (2:0)
8. Round 01/09/2019 23:30 H General Díaz General Díaz 5:0 (0:0)
9. Round 14/09/2019 23:30 A Sol de América Sol de América 1:0 (1:0)
10. Round 22/09/2019 00:00 H Club Olimpia Club Olimpia 1:1 (1:0)
11. Round 25/09/2019 01:00 A Club Nacional Club Nacional 2:0 (2:0)
12. Round 28/09/2019 23:00 A River Plate River Plate 1:0 (0:0)
13. Round 05/10/2019 01:00 H Libertad Libertad 1:1 (0:0)
14. Round 20/10/2019 23:45 A Sportivo Luqueño Sportivo Luqueño 0:1 (0:0)
15. Round 27/10/2019 00:15 H Cerro Porteño Cerro Porteño 1:2 (1:0)
16. Round 31/10/2019 21:00 A Deportivo Santaní Deportivo Santaní 1:2 (0:1)
18. Round 10/11/2019 20:30 A San Lorenzo San Lorenzo 0:0 (0:0)
17. Round 24/11/2019 22:30 H Deportivo Capiatá Deportivo Capiatá 2:1 (0:1)
19. Round 28/11/2019 21:00 A General Díaz General Díaz 3:0 (1:0)
20. Round 01/12/2019 21:00 H Sol de América Sol de América 0:1 (0:0)
21. Round 08/12/2019 22:00 A Club Olimpia Club Olimpia 2:2 (1:0)
22. Round 15/12/2019 21:00 H Club Nacional Club Nacional 0:5 (0:2)
Primera División 2020 Apertura
Round date place Opponent Results
1. Round 17/01/2020 21:00 H San Lorenzo San Lorenzo 0:0 (0:0)
2. Round 26/01/2020 23:15 H Cerro Porteño Cerro Porteño 1:0 (1:0)
3. Round 01/02/2020 21:00 A 12 de Octubre de Itauguá 12 de Octubre de Itauguá 3:1 (3:0)
4. Round 08/02/2020 23:15 H Club Olimpia Club Olimpia 0:3 (1:1, 4:2) dec.
5. Round 16/02/2020 00:30 A Club Nacional Club Nacional 2:1 (1:1)
7. Round 01/03/2020 23:15 A Sportivo Luqueño Sportivo Luqueño 3:0 (0:0)
8. Round 07/03/2020 23:45 H Sol de América Sol de América 1:1 (0:0)
9. Round 23/07/2020 23:00 A Guaireña FC Guaireña FC 1:1 (0:0)
10. Round 27/07/2020 23:30 H General Díaz General Díaz 0:0 (0:0)
11. Round 01/08/2020 23:30 A Libertad Libertad 3:1 (1:0)
6. Round 05/08/2020 23:30 H River Plate River Plate 3:0 (2:0)
12. Round 09/08/2020 23:30 A San Lorenzo San Lorenzo 1:1 (0:1)
13. Round 13/08/2020 21:00 A Cerro Porteño Cerro Porteño 0:1 (0:1)
14. Round 16/08/2020 23:30 H 12 de Octubre de Itauguá 12 de Octubre de Itauguá 2:2 (1:2)
15. Round 21/08/2020 22:15 A Club Olimpia Club Olimpia 2:1 (0:1)
16. Round 25/08/2020 21:30 H Club Nacional Club Nacional 1:0 (0:0)
17. Round 29/08/2020 21:30 A River Plate River Plate 0:1 (0:0)
18. Round 05/09/2020 00:30 H Sportivo Luqueño Sportivo Luqueño 3:0 (2:0)
19. Round 12/09/2020 22:30 A Sol de América Sol de América 2:1 (1:0)
20. Round 20/09/2020 22:00 H Guaireña FC Guaireña FC 0:0 (0:0)
21. Round 28/09/2020 00:30 A General Díaz General Díaz 1:0 (0:0)
22. Round 04/10/2020 23:45 H Libertad Libertad 1:1 (0:1)
Copa Paraguay 2019
Round date place Opponent Results
1. Round 23/07/2019 23:30 A Deportivo Recoleta Deportivo Recoleta 3:1 (2:0)
2. Round 14/08/2019 20:00 A General Caballero DJLM General Caballero DJLM 1:0
Round of 16 18/09/2019 23:45 H Sol de América de Santa María Sol de América de Santa María 5:0
Quarter-finals 17/10/2019 00:00 H Deportivo Santaní Deportivo Santaní 2:1
Semi-finals 06/11/2019 22:30 A Deportivo Capiatá Deportivo Capiatá 5:1
Final 04/12/2019 22:00 N Libertad Libertad 0:3 (0:1)