1. Round
18/02/2022 10:00 Kawasaki Frontale - FC Tokyo 1:0 (0:0)
19/02/2022 05:00 Yokohama F. Marinos - Cerezo Osaka 2:2 (0:1)
05:00 Shimizu S-Pulse - Hokkaido Consadole Sapporo 1:1 (0:1)
05:00 Kyoto Sanga FC - Urawa Red Diamonds 1:0 (0:0)
05:00 Gamba Osaka - Kashima Antlers 1:3 (1:2)
05:00 Sanfrecce Hiroshima - Sagan Tosu 0:0 (0:0)
05:00 Avispa Fukuoka - Júbilo Iwata 1:1 (0:0)
06:00 Shonan Bellmare - Kashiwa Reysol 0:2 (0:0)
06:00 Nagoya Grampus - Vissel Kobe 2:0 (1:0)
2. Round
26/02/2022 04:30 Júbilo Iwata - Shimizu S-Pulse 1:2 (1:1)
05:00 Cerezo Osaka - Kyoto Sanga FC 1:1 (0:1)
06:00 Hokkaido Consadole Sapporo - Sanfrecce Hiroshima 1:1 (1:0)
06:00 Kashima Antlers - Kawasaki Frontale 0:2 (0:2)
06:00 Urawa Red Diamonds - Gamba Osaka 0:1 (0:0)
06:00 Sagan Tosu - Shonan Bellmare 1:1 (1:0)
07:00 Vissel Kobe - Avispa Fukuoka 0:0 (0:0)
27/02/2022 06:00 Kashiwa Reysol - Yokohama F. Marinos 3:1 (1:1)
20/04/2022 11:00 FC Tokyo - Nagoya Grampus 0:0 (0:0)
3. Round
05/03/2022 05:00 Kyoto Sanga FC - Júbilo Iwata 1:4 (0:1)
06/03/2022 05:00 Yokohama F. Marinos - Shimizu S-Pulse 2:0 (2:0)
05:00 Nagoya Grampus - Sagan Tosu 1:1 (1:1)
05:00 Avispa Fukuoka - Hokkaido Consadole Sapporo 0:0 (0:0)
06:00 Kashima Antlers - Kashiwa Reysol 1:0 (0:0)
06:00 Urawa Red Diamonds - Shonan Bellmare 2:0 (1:0)
06:00 Gamba Osaka - Kawasaki Frontale 2:2 (1:0)
07:00 Cerezo Osaka - FC Tokyo 0:1 (0:1)
07:00 Sanfrecce Hiroshima - Vissel Kobe 1:1 (0:1)
4. Round
11/03/2022 10:00 Vissel Kobe - Kashima Antlers 0:2 (0:1)
12/03/2022 05:00 Hokkaido Consadole Sapporo - Yokohama F. Marinos 1:1 (0:0)
05:00 Shimizu S-Pulse - Cerezo Osaka 1:3 (0:1)
05:00 Júbilo Iwata - Gamba Osaka 1:1 (1:0)
06:00 FC Tokyo - Sanfrecce Hiroshima 2:1 (0:0)
06:00 Shonan Bellmare - Kyoto Sanga FC 1:1 (0:0)
07:00 Kashiwa Reysol - Avispa Fukuoka 1:0 (1:0)
08:00 Kawasaki Frontale - Nagoya Grampus 1:0 (1:0)
13/03/2022 06:00 Sagan Tosu - Urawa Red Diamonds 1:0 (0:0)
5. Round
18/03/2022 10:00 Yokohama F. Marinos - Sagan Tosu 0:0 (0:0)
19/03/2022 05:00 Shimizu S-Pulse - Vissel Kobe 0:0 (0:0)
05:00 Kyoto Sanga FC - FC Tokyo 0:1 (0:0)
05:00 Gamba Osaka - Avispa Fukuoka 2:3 (0:1)
05:00 Sanfrecce Hiroshima - Kawasaki Frontale 0:2 (0:0)
06:00 Kashima Antlers - Shonan Bellmare 2:1 (0:1)
06:00 Urawa Red Diamonds - Júbilo Iwata 4:1 (3:1)
07:00 Cerezo Osaka - Hokkaido Consadole Sapporo 2:2 (1:1)
20/03/2022 05:00 Nagoya Grampus - Kashiwa Reysol 1:1 (1:1)
6. Round
01/04/2022 11:00 Avispa Fukuoka - Sagan Tosu 0:0 (0:0)
02/04/2022 06:00 Gamba Osaka - Nagoya Grampus 3:1 (1:0)
07:00 Kashiwa Reysol - Júbilo Iwata 2:0 (1:0)
07:00 Kawasaki Frontale - Cerezo Osaka 1:4 (0:3)
07:00 Shonan Bellmare - Sanfrecce Hiroshima 0:1 (0:0)
08:00 Kashima Antlers - Shimizu S-Pulse 2:1 (0:0)
08:00 Vissel Kobe - Kyoto Sanga FC 1:3 (0:0)
11:00 Hokkaido Consadole Sapporo - Urawa Red Diamonds 1:1 (0:1)
11:00 Yokohama F. Marinos - FC Tokyo 2:1 (1:1)
7. Round
05/04/2022 11:00 Cerezo Osaka - Kashiwa Reysol 0:1 (0:1)
06/04/2022 10:30 Kyoto Sanga FC - Gamba Osaka 1:1 (1:0)
11:00 FC Tokyo - Vissel Kobe 3:1 (0:1)
11:00 Júbilo Iwata - Kawasaki Frontale 1:1 (0:0)
11:00 Sanfrecce Hiroshima - Yokohama F. Marinos 2:0 (1:0)
11:00 Avispa Fukuoka - Kashima Antlers 0:1 (0:0)
11:00 Sagan Tosu - Hokkaido Consadole Sapporo 5:0 (1:0)
11:30 Urawa Red Diamonds - Shimizu S-Pulse 1:1 (1:0)
11:30 Nagoya Grampus - Shonan Bellmare 2:1 (0:1)
8. Round
09/04/2022 11:00 Kawasaki Frontale - Kashiwa Reysol 1:0 (1:0)
10/04/2022 05:00 Shimizu S-Pulse - Gamba Osaka 1:1 (0:0)
06:00 FC Tokyo - Urawa Red Diamonds 0:0 (0:0)
06:00 Vissel Kobe - Cerezo Osaka 0:1 (0:1)
06:00 Sanfrecce Hiroshima - Avispa Fukuoka 1:0 (0:0)
07:00 Kashima Antlers - Yokohama F. Marinos 0:3 (0:0)
07:00 Shonan Bellmare - Júbilo Iwata 0:0 (0:0)
07:00 Nagoya Grampus - Hokkaido Consadole Sapporo 0:2 (0:0)
08:00 Kyoto Sanga FC - Sagan Tosu 3:1 (2:0)
9. Round
23/02/2022 05:00 Yokohama F. Marinos - Kawasaki Frontale 4:2 (0:1)
07:00 Urawa Red Diamonds - Vissel Kobe 2:2 (2:1)
16/04/2022 05:00 Hokkaido Consadole Sapporo - FC Tokyo 0:0 (0:0)
17/04/2022 06:00 Gamba Osaka - Shonan Bellmare 0:1 (0:0)
07:00 Kashima Antlers - Nagoya Grampus 0:0 (0:0)
07:00 Sagan Tosu - Shimizu S-Pulse 0:0 (0:0)
08:00 Júbilo Iwata - Sanfrecce Hiroshima 2:2 (1:0)
09:00 Avispa Fukuoka - Cerezo Osaka 0:0 (0:0)
11:00 Kashiwa Reysol - Kyoto Sanga FC 0:2 (0:1)
10. Round
02/03/2022 10:00 Kawasaki Frontale - Urawa Red Diamonds 2:1 (0:1)
10:30 Yokohama F. Marinos - Vissel Kobe 2:0 (1:0)
28/04/2022 11:00 Júbilo Iwata - Nagoya Grampus 2:1 (0:1)
29/04/2022 05:05 Hokkaido Consadole Sapporo - Shonan Bellmare 1:0 (0:0)
06:00 Shimizu S-Pulse - Sanfrecce Hiroshima 2:2 (1:0)
07:00 Kyoto Sanga FC - Avispa Fukuoka 0:1 (0:1)
08:00 Kashiwa Reysol - Sagan Tosu 1:4 (0:2)
08:00 Cerezo Osaka - Kashima Antlers 0:3 (0:2)
11:00 FC Tokyo - Gamba Osaka 2:0 (1:0)
11. Round
03/05/2022 06:00 Nagoya Grampus - Kyoto Sanga FC 1:1 (1:1)
06:00 Sanfrecce Hiroshima - Kashiwa Reysol 1:2 (1:0)
07:00 Kashima Antlers - Júbilo Iwata 3:1 (2:0)
07:00 Shonan Bellmare - Shimizu S-Pulse 1:4 (0:3)
07:00 Sagan Tosu - Cerezo Osaka 1:1 (0:0)
09:00 Avispa Fukuoka - FC Tokyo 5:1 (2:1)
04/05/2022 06:00 Gamba Osaka - Hokkaido Consadole Sapporo 0:0 (0:0)
18/05/2022 11:00 Vissel Kobe - Kawasaki Frontale 0:1 (0:0)
11:30 Urawa Red Diamonds - Yokohama F. Marinos 3:3 (0:3)
12. Round
06/05/2022 11:00 Cerezo Osaka - Júbilo Iwata 2:1 (2:0)
07/05/2022 06:00 Shimizu S-Pulse - Kawasaki Frontale 0:2 (0:2)
06:00 Sanfrecce Hiroshima - Kashima Antlers 3:0 (1:0)
07:00 Yokohama F. Marinos - Nagoya Grampus 2:1 (1:1)
08:00 Hokkaido Consadole Sapporo - Kyoto Sanga FC 1:0 (0:0)
09:00 Avispa Fukuoka - Shonan Bellmare 0:0 (0:0)
08/05/2022 06:00 Gamba Osaka - Vissel Kobe 2:0 (0:0)
07:00 FC Tokyo - Sagan Tosu 0:1 (0:0)
08:00 Kashiwa Reysol - Urawa Red Diamonds 0:0 (0:0)
13. Round
13/05/2022 11:30 Urawa Red Diamonds - Sanfrecce Hiroshima 0:0 (0:0)
14/05/2022 06:00 Júbilo Iwata - FC Tokyo 2:1 (1:0)
06:00 Nagoya Grampus - Cerezo Osaka 1:0 (1:0)
06:00 Kyoto Sanga FC - Shimizu S-Pulse 0:0 (0:0)
07:00 Kashima Antlers - Hokkaido Consadole Sapporo 4:1 (3:0)
07:00 Vissel Kobe - Sagan Tosu 4:0 (2:0)
08:00 Kawasaki Frontale - Avispa Fukuoka 2:0 (0:0)
08:00 Shonan Bellmare - Yokohama F. Marinos 1:4 (0:2)
11:00 Kashiwa Reysol - Gamba Osaka 0:1 (0:0)
14. Round
21/05/2022 05:00 Sanfrecce Hiroshima - Kyoto Sanga FC 3:1 (2:1)
06:00 Shimizu S-Pulse - Nagoya Grampus 1:2 (0:1)
06:00 Cerezo Osaka - Gamba Osaka 3:1 (0:1)
07:00 FC Tokyo - Kashiwa Reysol 0:0 (0:0)
07:00 Shonan Bellmare - Vissel Kobe 2:1 (1:0)
09:00 Urawa Red Diamonds - Kashima Antlers 1:1 (1:1)
09:00 Sagan Tosu - Kawasaki Frontale 0:0 (0:0)
11:00 Avispa Fukuoka - Yokohama F. Marinos 1:0 (0:0)
22/05/2022 07:00 Júbilo Iwata - Hokkaido Consadole Sapporo 1:2 (1:1)
15. Round
25/05/2022 Gamba Osaka - Sanfrecce Hiroshima resch.
11:00 Hokkaido Consadole Sapporo - Kashiwa Reysol 1:6 (0:2)
11:00 Kashima Antlers - Sagan Tosu 4:4 (0:2)
11:00 Kawasaki Frontale - Shonan Bellmare 0:4 (0:0)
11:00 Yokohama F. Marinos - Kyoto Sanga FC 2:0 (1:0)
11:00 Shimizu S-Pulse - FC Tokyo 0:3 (0:1)
11:00 Cerezo Osaka - Urawa Red Diamonds 2:0 (0:0)
11:00 Vissel Kobe - Júbilo Iwata 0:0 (0:0)
11:30 Nagoya Grampus - Avispa Fukuoka 1:0 (1:0)
16. Round
28/05/2022 06:00 Sanfrecce Hiroshima - Nagoya Grampus 1:0 (0:0)
09:00 Avispa Fukuoka - Urawa Red Diamonds 0:0
29/05/2022 05:05 Vissel Kobe - Hokkaido Consadole Sapporo -:-
06:00 Kyoto Sanga FC - Kawasaki Frontale -:-
07:00 FC Tokyo - Kashima Antlers -:-
07:00 Shonan Bellmare - Cerezo Osaka -:-
08:00 Kashiwa Reysol - Shimizu S-Pulse -:-
08:00 Júbilo Iwata - Yokohama F. Marinos -:-
09:00 Sagan Tosu - Gamba Osaka -:-
17. Round
18/06/2022 10:00 Kashima Antlers - Kyoto Sanga FC -:-
10:00 Shonan Bellmare - FC Tokyo -:-
10:00 Shimizu S-Pulse - Avispa Fukuoka -:-
10:00 Júbilo Iwata - Sagan Tosu -:-
11:00 Urawa Red Diamonds - Nagoya Grampus -:-
11:00 Kashiwa Reysol - Vissel Kobe -:-
11:00 Kawasaki Frontale - Hokkaido Consadole Sapporo -:-
11:00 Gamba Osaka - Yokohama F. Marinos -:-
11:00 Sanfrecce Hiroshima - Cerezo Osaka -:-
18. Round
25/06/2022 08:00 Yokohama F. Marinos - Kashiwa Reysol -:-
10:30 Avispa Fukuoka - Sanfrecce Hiroshima -:-
11:00 Kawasaki Frontale - Júbilo Iwata -:-
26/06/2022 06:00 Hokkaido Consadole Sapporo - Gamba Osaka -:-
10:00 Nagoya Grampus - Kashima Antlers -:-
10:00 Cerezo Osaka - Shimizu S-Pulse -:-
10:00 Vissel Kobe - Urawa Red Diamonds -:-
10:30 Kyoto Sanga FC - Shonan Bellmare -:-
11:00 Sagan Tosu - FC Tokyo -:-
19. Round
02/07/2022 10:00 FC Tokyo - Avispa Fukuoka -:-
10:30 Kashiwa Reysol - Kashima Antlers -:-
10:30 Kyoto Sanga FC - Hokkaido Consadole Sapporo -:-
10:30 Sanfrecce Hiroshima - Júbilo Iwata -:-
11:00 Shonan Bellmare - Nagoya Grampus -:-
11:00 Shimizu S-Pulse - Yokohama F. Marinos -:-
11:00 Gamba Osaka - Urawa Red Diamonds -:-
11:00 Cerezo Osaka - Kawasaki Frontale -:-
11:30 Sagan Tosu - Vissel Kobe -:-
20. Round
06/07/2022 11:00 Kashima Antlers - Cerezo Osaka -:-
11:00 Kashiwa Reysol - Nagoya Grampus -:-
11:00 FC Tokyo - Hokkaido Consadole Sapporo -:-
11:00 Kawasaki Frontale - Sagan Tosu -:-
11:00 Yokohama F. Marinos - Sanfrecce Hiroshima -:-
11:00 Shonan Bellmare - Gamba Osaka -:-
11:00 Júbilo Iwata - Avispa Fukuoka -:-
11:00 Vissel Kobe - Shimizu S-Pulse -:-
11:30 Urawa Red Diamonds - Kyoto Sanga FC -:-
21. Round
09/07/2022 11:00 Kawasaki Frontale - Gamba Osaka -:-
11:00 Júbilo Iwata - Vissel Kobe -:-
10/07/2022 06:00 Hokkaido Consadole Sapporo - Kashima Antlers -:-
10:00 Nagoya Grampus - Shimizu S-Pulse -:-
10:00 Sanfrecce Hiroshima - Shonan Bellmare -:-
11:00 Urawa Red Diamonds - FC Tokyo -:-
11:00 Cerezo Osaka - Yokohama F. Marinos -:-
11:00 Avispa Fukuoka - Kyoto Sanga FC -:-
11:00 Sagan Tosu - Kashiwa Reysol -:-
22. Round
16/07/2022 11:00 Nagoya Grampus - Kawasaki Frontale -:-
17/07/2022 10:00 Kashima Antlers - Vissel Kobe -:-
10:00 FC Tokyo - Júbilo Iwata -:-
10:00 Shimizu S-Pulse - Urawa Red Diamonds -:-
10:30 Kyoto Sanga FC - Sanfrecce Hiroshima -:-
11:00 Kashiwa Reysol - Hokkaido Consadole Sapporo -:-
11:00 Shonan Bellmare - Avispa Fukuoka -:-
11:00 Gamba Osaka - Cerezo Osaka -:-
11:00 Sagan Tosu - Yokohama F. Marinos -:-
23. Round
30/07/2022 06:00 Hokkaido Consadole Sapporo - Nagoya Grampus -:-
10:30 Júbilo Iwata - Shonan Bellmare -:-
11:00 Urawa Red Diamonds - Kawasaki Frontale -:-
11:00 Yokohama F. Marinos - Kashima Antlers -:-
11:00 Gamba Osaka - Kyoto Sanga FC -:-
11:00 Cerezo Osaka - Avispa Fukuoka -:-
11:00 Vissel Kobe - Kashiwa Reysol -:-
11:00 Sanfrecce Hiroshima - FC Tokyo -:-
31/07/2022 10:00 Shimizu S-Pulse - Sagan Tosu -:-
24. Round
06/08/2022 10:00 Kashima Antlers - Sanfrecce Hiroshima -:-
10:30 Kyoto Sanga FC - Kashiwa Reysol -:-
11:00 Nagoya Grampus - Urawa Red Diamonds -:-
11:00 Cerezo Osaka - Vissel Kobe -:-
11:00 Avispa Fukuoka - Gamba Osaka -:-
07/08/2022 10:00 FC Tokyo - Shimizu S-Pulse -:-
11:00 Kawasaki Frontale - Yokohama F. Marinos -:-
11:00 Shonan Bellmare - Hokkaido Consadole Sapporo -:-
11:00 Sagan Tosu - Júbilo Iwata -:-
25. Round
13/08/2022 06:00 Hokkaido Consadole Sapporo - Vissel Kobe -:-
10:30 Júbilo Iwata - Urawa Red Diamonds -:-
11:00 FC Tokyo - Cerezo Osaka -:-
11:00 Kawasaki Frontale - Kyoto Sanga FC -:-
11:00 Yokohama F. Marinos - Shonan Bellmare -:-
14/08/2022 10:00 Kashima Antlers - Avispa Fukuoka -:-
10:30 Kashiwa Reysol - Sanfrecce Hiroshima -:-
11:00 Gamba Osaka - Shimizu S-Pulse -:-
11:00 Sagan Tosu - Nagoya Grampus -:-
26. Round
19/08/2022 11:30 Nagoya Grampus - Júbilo Iwata -:-
20/08/2022 06:00 Hokkaido Consadole Sapporo - Sagan Tosu -:-
10:00 Shimizu S-Pulse - Kashiwa Reysol -:-
11:00 Sanfrecce Hiroshima - Gamba Osaka -:-
11:00 Avispa Fukuoka - Kawasaki Frontale -:-
21/08/2022 11:00 Shonan Bellmare - Kashima Antlers -:-
13/09/2022 11:00 Urawa Red Diamonds - Cerezo Osaka -:-
11:00 Kyoto Sanga FC - Yokohama F. Marinos -:-
11:00 Vissel Kobe - FC Tokyo -:-
27. Round
26/08/2022 11:00 Sagan Tosu - Avispa Fukuoka -:-
27/08/2022 10:00 Shimizu S-Pulse - Kyoto Sanga FC -:-
10:00 Nagoya Grampus - Gamba Osaka -:-
11:00 Kashiwa Reysol - FC Tokyo -:-
11:00 Cerezo Osaka - Sanfrecce Hiroshima -:-
11:00 Kawasaki Frontale - Kashima Antlers -:-
11/10/2022 11:00 Urawa Red Diamonds - Hokkaido Consadole Sapporo -:-
11:00 Yokohama F. Marinos - Júbilo Iwata -:-
11:00 Vissel Kobe - Shonan Bellmare -:-
28. Round
02/09/2022 Hokkaido Consadole Sapporo - Cerezo Osaka -:-
03/09/2022 Kashima Antlers - Urawa Red Diamonds -:-
FC Tokyo - Yokohama F. Marinos -:-
Shonan Bellmare - Kawasaki Frontale -:-
Júbilo Iwata - Kashiwa Reysol -:-
Kyoto Sanga FC - Vissel Kobe -:-
Gamba Osaka - Sagan Tosu -:-
Sanfrecce Hiroshima - Shimizu S-Pulse -:-
Avispa Fukuoka - Nagoya Grampus -:-
29. Round
10/09/2022 Hokkaido Consadole Sapporo - Júbilo Iwata -:-
Urawa Red Diamonds - Kashiwa Reysol -:-
Kawasaki Frontale - Sanfrecce Hiroshima -:-
Yokohama F. Marinos - Avispa Fukuoka -:-
Shimizu S-Pulse - Shonan Bellmare -:-
Kyoto Sanga FC - Kashima Antlers -:-
Gamba Osaka - FC Tokyo -:-
Cerezo Osaka - Sagan Tosu -:-
Vissel Kobe - Nagoya Grampus -:-
30. Round
17/09/2022 Kashiwa Reysol - Kawasaki Frontale -:-
FC Tokyo - Kyoto Sanga FC -:-
Yokohama F. Marinos - Hokkaido Consadole Sapporo -:-
Shonan Bellmare - Urawa Red Diamonds -:-
Júbilo Iwata - Cerezo Osaka -:-
Nagoya Grampus - Sanfrecce Hiroshima -:-
Vissel Kobe - Gamba Osaka -:-
Avispa Fukuoka - Shimizu S-Pulse -:-
Sagan Tosu - Kashima Antlers -:-
31. Round
01/10/2022 Hokkaido Consadole Sapporo - Kawasaki Frontale -:-
Kashima Antlers - FC Tokyo -:-
Shimizu S-Pulse - Júbilo Iwata -:-
Nagoya Grampus - Yokohama F. Marinos -:-
Gamba Osaka - Kashiwa Reysol -:-
Cerezo Osaka - Shonan Bellmare -:-
Sanfrecce Hiroshima - Urawa Red Diamonds -:-
Avispa Fukuoka - Vissel Kobe -:-
Sagan Tosu - Kyoto Sanga FC -:-
32. Round
08/10/2022 Hokkaido Consadole Sapporo - Avispa Fukuoka -:-
Urawa Red Diamonds - Sagan Tosu -:-
Kashiwa Reysol - Cerezo Osaka -:-
FC Tokyo - Shonan Bellmare -:-
Kawasaki Frontale - Shimizu S-Pulse -:-
Yokohama F. Marinos - Gamba Osaka -:-
Júbilo Iwata - Kashima Antlers -:-
Kyoto Sanga FC - Nagoya Grampus -:-
Vissel Kobe - Sanfrecce Hiroshima -:-
33. Round
29/10/2022 Kawasaki Frontale - Vissel Kobe -:-
Yokohama F. Marinos - Urawa Red Diamonds -:-
Shonan Bellmare - Sagan Tosu -:-
Shimizu S-Pulse - Kashima Antlers -:-
Nagoya Grampus - FC Tokyo -:-
Kyoto Sanga FC - Cerezo Osaka -:-
Gamba Osaka - Júbilo Iwata -:-
Sanfrecce Hiroshima - Hokkaido Consadole Sapporo -:-
Avispa Fukuoka - Kashiwa Reysol -:-
34. Round
05/11/2022 Hokkaido Consadole Sapporo - Shimizu S-Pulse -:-
Kashima Antlers - Gamba Osaka -:-
Urawa Red Diamonds - Avispa Fukuoka -:-
Kashiwa Reysol - Shonan Bellmare -:-
FC Tokyo - Kawasaki Frontale -:-
Júbilo Iwata - Kyoto Sanga FC -:-
Cerezo Osaka - Nagoya Grampus -:-
Vissel Kobe - Yokohama F. Marinos -:-
Sagan Tosu - Sanfrecce Hiroshima -:-