1. Round
18/03/2022 15:00 FK Minsk - Dinamo Minsk 0:1 (0:0)
19/03/2022 11:00 Energetik-BGU Minsk - FK Vitebsk 3:1 (0:0)
13:00 Neman Grodno - Torpedo-BelAZ Zhodino 2:0 (1:0)
15:00 Dinamo Brest - Shakhter Soligorsk 1:1 (0:0)
17:00 FK Isloch Minsk - FK Slutsk 1:2 (0:1)
20/03/2022 11:00 Arsenal Dzerzhinsk - FK Gomel 1:2 (0:1)
13:00 Belshina Bobruisk - Dnepr Mogilev 0:0 (0:0)
15:00 FK Slaviya Mozyr - BATE Borisov 0:3 (0:1)
2. Round
02/04/2022 11:00 FK Slutsk - Neman Grodno 0:0 (0:0)
13:00 Dinamo Minsk - Arsenal Dzerzhinsk 1:1 (0:1)
15:15 Belshina Bobruisk - BATE Borisov 0:3 (0:1)
17:15 Dinamo Brest - FK Isloch Minsk 2:2 (0:2)
03/04/2022 11:00 FK Vitebsk - FK Minsk 1:1 (1:0)
13:00 Energetik-BGU Minsk - Torpedo-BelAZ Zhodino 3:1 (1:1)
15:00 FK Gomel - FK Slaviya Mozyr 0:2 (0:2)
18:30 Shakhter Soligorsk - Dnepr Mogilev 4:0 (1:0)
3. Round
09/04/2022 13:30 Energetik-BGU Minsk - FK Slutsk 1:1 (0:1)
15:30 FK Slaviya Mozyr - Dinamo Minsk 1:2 (1:0)
17:30 FK Minsk - Torpedo-BelAZ Zhodino 1:0 (1:0)
10/04/2022 13:30 Neman Grodno - Dinamo Brest 2:1 (1:1)
15:30 Dnepr Mogilev - BATE Borisov 0:3 (0:2)
17:30 FK Isloch Minsk - Shakhter Soligorsk 1:1 (1:1)
11/04/2022 13:30 Arsenal Dzerzhinsk - FK Vitebsk 0:0 (0:0)
15:30 Belshina Bobruisk - FK Gomel 2:3 (2:1)
4. Round
15/04/2022 15:30 FK Slutsk - FK Minsk 2:4 (1:2)
16/04/2022 11:00 FK Isloch Minsk - Neman Grodno 1:1 (0:0)
13:00 Torpedo-BelAZ Zhodino - Arsenal Dzerzhinsk 1:0 (1:0)
15:00 Shakhter Soligorsk - BATE Borisov 0:1 (0:1)
17:00 Dinamo Minsk - Belshina Bobruisk 0:0 (0:0)
17/04/2022 12:00 FK Vitebsk - FK Slaviya Mozyr 0:3 (0:0)
14:00 FK Gomel - Dnepr Mogilev 3:1 (1:0)
18:30 Dinamo Brest - Energetik-BGU Minsk 1:2 (0:0)
5. Round
21/04/2022 15:30 Arsenal Dzerzhinsk - FK Slutsk 1:1 (0:1)
22/04/2022 14:00 Belshina Bobruisk - FK Vitebsk 2:2 (0:1)
16:00 Neman Grodno - Shakhter Soligorsk 1:1 (1:0)
18:00 BATE Borisov - FK Gomel 2:1 (1:0)
23/04/2022 11:00 Energetik-BGU Minsk - FK Isloch Minsk 1:2 (1:1)
13:00 FK Slaviya Mozyr - Torpedo-BelAZ Zhodino 2:2 (1:2)
15:00 FK Minsk - Dinamo Brest 2:0 (1:0)
17:30 Dnepr Mogilev - Dinamo Minsk 0:2 (0:1)
6. Round
30/04/2022 11:00 Torpedo-BelAZ Zhodino - Belshina Bobruisk 1:3 (1:2)
14:00 FK Slutsk - FK Slaviya Mozyr 1:0 (0:0)
01/05/2022 14:00 FK Isloch Minsk - FK Minsk 2:0 (2:0)
18:30 Dinamo Brest - Arsenal Dzerzhinsk 0:0 (0:0)
02/05/2022 11:00 FK Vitebsk - Dnepr Mogilev 2:1 (1:0)
13:00 Neman Grodno - Energetik-BGU Minsk 1:4 (1:2)
15:00 Shakhter Soligorsk - FK Gomel 1:0 (0:0)
17:00 Dinamo Minsk - BATE Borisov 2:2 (0:0)
7. Round
07/05/2022 11:00 Arsenal Dzerzhinsk - FK Isloch Minsk 1:3 (0:2)
13:00 Dnepr Mogilev - Torpedo-BelAZ Zhodino 0:1 (0:1)
15:00 Belshina Bobruisk - FK Slutsk 0:2 (0:2)
17:00 FK Slaviya Mozyr - Dinamo Brest 3:1 (2:0)
08/05/2022 11:00 FK Minsk - Neman Grodno 3:2 (2:0)
13:00 BATE Borisov - FK Vitebsk 2:1 (1:1)
15:00 Energetik-BGU Minsk - Shakhter Soligorsk 0:1 (0:0)
17:00 FK Gomel - Dinamo Minsk 0:1 (0:0)
8. Round
13/05/2022 16:30 FK Vitebsk - FK Gomel 1:1 (0:0)
18:30 Torpedo-BelAZ Zhodino - BATE Borisov 0:0 (0:0)
14/05/2022 14:00 Energetik-BGU Minsk - FK Minsk 2:0 (0:0)
16:00 Dinamo Brest - Belshina Bobruisk 1:1 (0:0)
18:00 Shakhter Soligorsk - Dinamo Minsk 1:0 (0:0)
15/05/2022 12:00 FK Isloch Minsk - FK Slaviya Mozyr 0:2 (0:0)
14:00 FK Slutsk - Dnepr Mogilev 2:2 (2:1)
16:00 Neman Grodno - Arsenal Dzerzhinsk 2:0 (1:0)
9. Round
20/05/2022 16:00 FK Minsk - Shakhter Soligorsk 1:0 (0:0)
18:00 Arsenal Dzerzhinsk - Energetik-BGU Minsk 0:2 (0:2)
21/05/2022 13:00 Belshina Bobruisk - FK Isloch Minsk 2:1 (0:0)
22/05/2022 13:00 Dnepr Mogilev - Dinamo Brest 2:0 (0:0)
15:00 FK Slaviya Mozyr - Neman Grodno 1:1 (0:1)
17:00 Dinamo Minsk - FK Vitebsk 2:1 (1:0)
29/06/2022 16:00 BATE Borisov - FK Slutsk 4:0 (2:0)
18:00 FK Gomel - Torpedo-BelAZ Zhodino 1:0 (1:0)
10. Round
26/05/2022 16:00 FK Minsk - Arsenal Dzerzhinsk 2:0 (1:0)
27/05/2022 15:00 FK Isloch Minsk - Dnepr Mogilev 3:2 (0:0)
17:00 FK Slutsk - FK Gomel 2:2 (0:0)
28/05/2022 13:00 Dinamo Brest - BATE Borisov 0:3 (0:2)
15:00 Torpedo-BelAZ Zhodino - Dinamo Minsk 3:4 (2:2)
17:00 Shakhter Soligorsk - FK Vitebsk 2:0 (1:0)
29/05/2022 14:00 Energetik-BGU Minsk - FK Slaviya Mozyr 5:0 (2:0)
16:00 Neman Grodno - Belshina Bobruisk 2:2 (1:0)
11. Round
17/06/2022 16:00 Belshina Bobruisk - Energetik-BGU Minsk 0:1 (0:0)
18:00 FK Vitebsk - Torpedo-BelAZ Zhodino 0:1 (0:1)
18/06/2022 13:30 Dnepr Mogilev - Neman Grodno 1:3 (0:0)
16:00 BATE Borisov - FK Isloch Minsk 0:1 (0:1)
18:00 Dinamo Minsk - FK Slutsk 1:1 (1:1)
19/06/2022 14:00 Arsenal Dzerzhinsk - Shakhter Soligorsk 1:2 (0:1)
16:00 FK Gomel - Dinamo Brest 1:0 (0:0)
18:00 FK Slaviya Mozyr - FK Minsk 4:2 (2:1)
12. Round
25/06/2022 13:00 FK Isloch Minsk - FK Gomel 1:1 (1:1)
15:00 FK Slutsk - FK Vitebsk 0:2 (0:1)
17:00 Shakhter Soligorsk - Torpedo-BelAZ Zhodino 0:1 (0:1)
19:00 Neman Grodno - BATE Borisov 0:0 (0:0)
26/06/2022 14:00 FK Minsk - Belshina Bobruisk 2:4 (1:1)
16:00 Dinamo Brest - Dinamo Minsk 1:3 (0:1)
18:00 Arsenal Dzerzhinsk - FK Slaviya Mozyr 3:2 (2:1)
27/06/2022 16:00 Energetik-BGU Minsk - Dnepr Mogilev 1:1 (1:0)
13. Round
02/07/2022 15:00 Belshina Bobruisk - Arsenal Dzerzhinsk 1:0 (1:0)
17:00 Dinamo Minsk - FK Isloch Minsk 1:2 (0:0)
03/07/2022 14:00 FK Vitebsk - Dinamo Brest 0:1 (0:0)
16:00 BATE Borisov - Energetik-BGU Minsk 1:1 (1:0)
18:00 FK Gomel - Neman Grodno 3:0 (0:0) dec.
04/07/2022 16:00 Dnepr Mogilev - FK Minsk 2:4 (0:1)
18:00 Torpedo-BelAZ Zhodino - FK Slutsk 3:0 (2:0)
24/07/2022 14:00 FK Slaviya Mozyr - Shakhter Soligorsk 1:3 (1:1)
14. Round
08/07/2022 16:00 FK Isloch Minsk - FK Vitebsk 2:0 (1:0)
18:00 FK Slaviya Mozyr - Belshina Bobruisk 2:0 (1:0)
09/07/2022 15:00 Energetik-BGU Minsk - FK Gomel 0:0 (0:0)
17:00 FK Minsk - BATE Borisov 2:2 (2:0)
10/07/2022 15:00 Arsenal Dzerzhinsk - Dnepr Mogilev 1:0 (1:0)
17:00 Dinamo Brest - Torpedo-BelAZ Zhodino 0:1 (0:1)
29/07/2022 18:00 Shakhter Soligorsk - FK Slutsk 2:1 (2:0)
31/08/2022 17:00 Neman Grodno - Dinamo Minsk 2:3 (1:2)
15. Round
15/07/2022 16:00 BATE Borisov - Arsenal Dzerzhinsk 1:2 (1:2)
18:00 FK Gomel - FK Minsk 0:3 (0:1)
16/07/2022 14:00 FK Vitebsk - Neman Grodno 2:2 (1:2)
16:00 Torpedo-BelAZ Zhodino - FK Isloch Minsk 0:1 (0:1)
18:00 Dnepr Mogilev - FK Slaviya Mozyr 1:3 (0:2)
17/07/2022 Dinamo Minsk - Energetik-BGU Minsk resch.
15:00 FK Slutsk - Dinamo Brest 2:0 (1:0)
18/07/2022 17:00 Belshina Bobruisk - Shakhter Soligorsk 1:2 (0:0)
16. Round
05/08/2022 18:30 FK Vitebsk - Energetik-BGU Minsk 0:3 (0:2)
06/08/2022 13:30 FK Slutsk - FK Isloch Minsk 2:4 (0:2)
15:30 Torpedo-BelAZ Zhodino - Neman Grodno 2:2 (1:1)
17:30 Dnepr Mogilev - Belshina Bobruisk 4:3 (1:0)
07/08/2022 14:00 FK Gomel - Arsenal Dzerzhinsk 4:1 (1:0)
16:00 BATE Borisov - FK Slaviya Mozyr 4:0 (2:0)
16:00 Dinamo Minsk - FK Minsk 3:1 (0:1)
02/11/2022 Shakhter Soligorsk - Dinamo Brest -:-
17. Round
12/08/2022 16:00 Torpedo-BelAZ Zhodino - Energetik-BGU Minsk 4:0 (1:0)
18:00 Neman Grodno - FK Slutsk 1:0 (0:0)
13/08/2022 13:00 FK Isloch Minsk - Dinamo Brest 1:2 (0:0)
15:00 FK Minsk - FK Vitebsk 2:0 (0:0)
17:00 FK Slaviya Mozyr - FK Gomel 0:1 (0:1)
14/08/2022 15:30 BATE Borisov - Belshina Bobruisk 2:2 (1:0)
17:30 Arsenal Dzerzhinsk - Dinamo Minsk 0:1 (0:0)
15/08/2022 17:30 Dnepr Mogilev - Shakhter Soligorsk 0:7 (0:3)
18. Round
19/08/2022 16:00 Torpedo-BelAZ Zhodino - FK Minsk 1:1 (0:0)
20/08/2022 12:00 FK Slutsk - Energetik-BGU Minsk 1:2 (1:0)
14:00 FK Vitebsk - Arsenal Dzerzhinsk 3:0 (3:0)
16:00 FK Gomel - Belshina Bobruisk 0:3 (0:2)
21/08/2022 12:00 BATE Borisov - Dnepr Mogilev 2:1 (1:1)
14:00 Dinamo Minsk - FK Slaviya Mozyr 0:0 (0:0)
16:00 Shakhter Soligorsk - FK Isloch Minsk 1:0 (1:0)
22/08/2022 17:30 Dinamo Brest - Neman Grodno 0:0 (0:0)
19. Round
26/08/2022 16:00 Arsenal Dzerzhinsk - Torpedo-BelAZ Zhodino 1:2 (0:1)
27/08/2022 11:45 FK Minsk - FK Slutsk 1:0 (1:0)
13:45 Energetik-BGU Minsk - Dinamo Brest 0:0 (0:0)
15:45 Belshina Bobruisk - Dinamo Minsk 0:0 (0:0)
17:45 Neman Grodno - FK Isloch Minsk 1:0 (1:0)
28/08/2022 14:00 FK Slaviya Mozyr - FK Vitebsk 0:2 (0:1)
16:00 Dnepr Mogilev - FK Gomel 0:4 (0:2)
18:00 BATE Borisov - Shakhter Soligorsk 0:2 (0:0)
20. Round
02/09/2022 15:00 FK Slutsk - Arsenal Dzerzhinsk 1:0 (0:0)
17:00 Dinamo Brest - FK Minsk 3:1 (2:1)
03/09/2022 12:30 FK Isloch Minsk - Energetik-BGU Minsk 2:3 (0:0)
14:30 FK Vitebsk - Belshina Bobruisk 2:2 (2:1)
16:30 Torpedo-BelAZ Zhodino - FK Slaviya Mozyr 1:1 (1:1)
04/09/2022 13:00 Dinamo Minsk - Dnepr Mogilev 4:0 (3:0)
15:00 Shakhter Soligorsk - Neman Grodno 2:2 (1:1)
17:00 FK Gomel - BATE Borisov 0:1 (0:1)
21. Round
09/09/2022 16:00 Arsenal Dzerzhinsk - Dinamo Brest 0:2 (0:1)
18:00 FK Slaviya Mozyr - FK Slutsk 1:1 (0:1)
10/09/2022 14:00 FK Minsk - FK Isloch Minsk 1:5 (1:2)
16:00 Dnepr Mogilev - FK Vitebsk 2:1 (1:0)
18:00 BATE Borisov - Dinamo Minsk 0:0 (0:0)
11/09/2022 12:00 Energetik-BGU Minsk - Neman Grodno 2:1 (1:0)
14:00 Belshina Bobruisk - Torpedo-BelAZ Zhodino 1:3 (1:2)
18:30 FK Gomel - Shakhter Soligorsk 0:3 (0:1)
22. Round
16/09/2022 14:45 Dinamo Minsk - FK Gomel 3:0 (2:0)
17:00 FK Vitebsk - BATE Borisov 1:1 (0:0)
19:00 Shakhter Soligorsk - Energetik-BGU Minsk 0:1 (0:1)
17/09/2022 12:30 FK Slutsk - Belshina Bobruisk 0:0 (0:0)
14:50 FK Isloch Minsk - Arsenal Dzerzhinsk 2:1 (1:0)
17:00 Dinamo Brest - FK Slaviya Mozyr 1:3 (0:2)
18/09/2022 12:30 Torpedo-BelAZ Zhodino - Dnepr Mogilev 1:0 (1:0)
16:30 Neman Grodno - FK Minsk 1:1 (1:0)
23. Round
30/09/2022 15:45 Dnepr Mogilev - FK Slutsk 1:2 (1:0)
18:00 FK Gomel - FK Vitebsk 1:0 (1:0)
01/10/2022 11:00 Belshina Bobruisk - Dinamo Brest 2:2 (1:2)
13:00 Dinamo Minsk - Shakhter Soligorsk 1:0 (0:0)
15:00 BATE Borisov - Torpedo-BelAZ Zhodino 1:1 (0:0)
02/10/2022 11:00 Arsenal Dzerzhinsk - Neman Grodno 1:1 (0:0)
13:00 FK Minsk - Energetik-BGU Minsk 0:0 (0:0)
15:00 FK Slaviya Mozyr - FK Isloch Minsk 0:1 (0:0)
24. Round
07/10/2022 17:00 Dinamo Brest - Dnepr Mogilev -:-
08/10/2022 12:00 FK Slutsk - BATE Borisov -:-
14:00 Torpedo-BelAZ Zhodino - FK Gomel -:-
16:30 FK Vitebsk - Dinamo Minsk -:-
18:30 Shakhter Soligorsk - FK Minsk -:-
09/10/2022 11:30 Energetik-BGU Minsk - Arsenal Dzerzhinsk -:-
13:30 FK Isloch Minsk - Belshina Bobruisk -:-
15:30 Neman Grodno - FK Slaviya Mozyr -:-
25. Round
14/10/2022 11:00 Arsenal Dzerzhinsk - FK Minsk -:-
13:00 Dinamo Minsk - Torpedo-BelAZ Zhodino -:-
15:00 FK Vitebsk - Shakhter Soligorsk -:-
17:00 FK Slaviya Mozyr - Energetik-BGU Minsk -:-
15/10/2022 11:00 Belshina Bobruisk - Neman Grodno -:-
13:00 Dnepr Mogilev - FK Isloch Minsk -:-
15:00 FK Gomel - FK Slutsk -:-
17:00 BATE Borisov - Dinamo Brest -:-
26. Round
18/10/2022 13:00 FK Minsk - FK Slaviya Mozyr -:-
15:00 Torpedo-BelAZ Zhodino - FK Vitebsk -:-
17:00 Shakhter Soligorsk - Arsenal Dzerzhinsk -:-
19/10/2022 11:00 Energetik-BGU Minsk - Belshina Bobruisk -:-
13:00 FK Slutsk - Dinamo Minsk -:-
16:00 Neman Grodno - Dnepr Mogilev -:-
20/10/2022 13:00 FK Isloch Minsk - BATE Borisov -:-
16:00 Dinamo Brest - FK Gomel -:-
27. Round
29/10/2022 BATE Borisov - Neman Grodno -:-
Dinamo Minsk - Dinamo Brest -:-
Belshina Bobruisk - FK Minsk -:-
FK Vitebsk - FK Slutsk -:-
FK Gomel - FK Isloch Minsk -:-
Dnepr Mogilev - Energetik-BGU Minsk -:-
FK Slaviya Mozyr - Arsenal Dzerzhinsk -:-
Torpedo-BelAZ Zhodino - Shakhter Soligorsk -:-
28. Round
05/11/2022 Arsenal Dzerzhinsk - Belshina Bobruisk -:-
Dinamo Brest - FK Vitebsk -:-
Energetik-BGU Minsk - BATE Borisov -:-
FK Minsk - Dnepr Mogilev -:-
FK Isloch Minsk - Dinamo Minsk -:-
Neman Grodno - FK Gomel -:-
FK Slutsk - Torpedo-BelAZ Zhodino -:-
Shakhter Soligorsk - FK Slaviya Mozyr -:-
29. Round
13/11/2022 BATE Borisov - FK Minsk -:-
Dinamo Minsk - Neman Grodno -:-
Belshina Bobruisk - FK Slaviya Mozyr -:-
FK Slutsk - Shakhter Soligorsk -:-
FK Vitebsk - FK Isloch Minsk -:-
FK Gomel - Energetik-BGU Minsk -:-
Dnepr Mogilev - Arsenal Dzerzhinsk -:-
Torpedo-BelAZ Zhodino - Dinamo Brest -:-
30. Round
19/11/2022 Arsenal Dzerzhinsk - BATE Borisov -:-
Dinamo Brest - FK Slutsk -:-
Energetik-BGU Minsk - Dinamo Minsk -:-
FK Minsk - FK Gomel -:-
FK Isloch Minsk - Torpedo-BelAZ Zhodino -:-
Neman Grodno - FK Vitebsk -:-
Shakhter Soligorsk - Belshina Bobruisk -:-
FK Slaviya Mozyr - Dnepr Mogilev -:-