1. Round
13/07/2019 17:00 NK Tabor Sežana - NK Aluminij 0:2 (0:2)
19:15 NK Maribor - NK Triglav 1:2 (0:1)
14/07/2019 16:45 NK Bravo - Olimpija Ljubljana 0:2 (0:1)
18:00 NK Celje - NŠ Mura 2:2 (0:2)
20:00 NK Domžale - Rudar Velenje 2:2 (1:1)
2. Round
19/07/2019 17:00 NK Aluminij - NK Triglav 2:1 (0:1)
20/07/2019 17:00 NK Tabor Sežana - NK Celje 1:0 (1:0)
19:15 Rudar Velenje - NK Maribor 1:1 (0:1)
21/07/2019 17:00 NŠ Mura - NK Bravo 4:3 (2:1)
19:10 Olimpija Ljubljana - NK Domžale 4:2 (2:2)
3. Round
26/07/2019 18:00 NK Celje - NK Aluminij 0:0 (0:0)
27/07/2019 16:30 NK Triglav - Rudar Velenje 3:2 (2:1)
28/07/2019 16:30 NK Bravo - NK Tabor Sežana 1:0 (0:0)
19:30 NK Maribor - Olimpija Ljubljana 0:0 (0:0)
12/09/2019 19:10 NK Domžale - NŠ Mura 0:0 (0:0)
4. Round
02/08/2019 18:00 NK Celje - NK Bravo 2:2 (1:2)
03/08/2019 17:00 NK Aluminij - Rudar Velenje 1:1 (1:0)
19:10 NŠ Mura - NK Maribor 1:1 (1:0)
04/08/2019 16:30 NK Tabor Sežana - NK Domžale 2:1 (2:0)
19:15 Olimpija Ljubljana - NK Triglav 4:2 (3:1)
5. Round
09/08/2019 16:30 NK Bravo - NK Aluminij 0:1 (0:0)
10/08/2019 16:30 NK Triglav - NŠ Mura 1:3 (0:2)
19:15 NK Maribor - NK Tabor Sežana 4:2 (1:1)
11/08/2019 17:00 NK Domžale - NK Celje 3:5 (0:3)
19:10 Rudar Velenje - Olimpija Ljubljana 0:3 (0:2)
6. Round
17/08/2019 16:00 NK Tabor Sežana - NK Triglav 2:0 (1:0)
19:10 NK Celje - NK Maribor 2:1 (1:0)
18/08/2019 15:00 NK Bravo - NK Domžale 0:0 (0:0)
17:00 NŠ Mura - Rudar Velenje 2:0 (0:0)
19:15 NK Aluminij - Olimpija Ljubljana 1:0 (0:0)
7. Round
24/08/2019 19:15 Olimpija Ljubljana - NŠ Mura 1:1 (0:0)
25/08/2019 15:00 NK Triglav - NK Celje 0:6 (0:3)
17:00 Rudar Velenje - NK Tabor Sežana 2:2 (1:1)
19:10 NK Maribor - NK Bravo 4:0 (1:0)
26/08/2019 17:00 NK Domžale - NK Aluminij 1:1 (0:1)
8. Round
30/08/2019 16:00 NK Bravo - NK Triglav 1:0 (0:0)
31/08/2019 16:00 NK Tabor Sežana - Olimpija Ljubljana 1:2 (1:1)
19:15 NK Aluminij - NŠ Mura 2:0 (1:0)
01/09/2019 17:00 NK Celje - Rudar Velenje 3:0 (2:0)
19:10 NK Domžale - NK Maribor 0:1 (0:1)
9. Round
13/09/2019 17:00 Rudar Velenje - NK Bravo 1:4 (0:2)
14/09/2019 19:15 NK Maribor - NK Aluminij 2:1 (0:0)
15/09/2019 13:00 NK Triglav - NK Domžale 2:3 (1:1)
15:15 Olimpija Ljubljana - NK Celje 2:2 (1:0)
17:00 NŠ Mura - NK Tabor Sežana 1:0 (0:0)
10. Round
21/09/2019 17:00 NK Aluminij - NK Tabor Sežana 3:0 (2:0)
22/09/2019 13:00 Rudar Velenje - NK Domžale 2:3 (0:3)
15:00 NK Triglav - NK Maribor 1:3 (0:1)
17:00 NŠ Mura - NK Celje 1:0 (0:0)
19:15 Olimpija Ljubljana - NK Bravo 3:1 (3:0)
11. Round
25/09/2019 14:45 NK Bravo - NŠ Mura 3:3 (1:1)
17:00 NK Domžale - Olimpija Ljubljana 1:4 (1:2)
19:15 NK Maribor - Rudar Velenje 5:0 (3:0)
26/09/2019 15:00 NK Triglav - NK Aluminij 1:0 (0:0)
17:00 NK Celje - NK Tabor Sežana 2:0 (1:0)
12. Round
28/09/2019 16:00 Olimpija Ljubljana - NK Maribor 2:4 (1:2)
19:15 NŠ Mura - NK Domžale 3:0 (1:0)
29/09/2019 14:00 NK Tabor Sežana - NK Bravo 3:1 (0:0)
16:00 Rudar Velenje - NK Triglav 1:1 (1:0)
30/09/2019 17:00 NK Aluminij - NK Celje 0:0 (0:0)
13. Round
05/10/2019 14:30 NK Bravo - NK Celje 2:2 (1:0)
17:00 NK Domžale - NK Tabor Sežana 1:0 (1:0)
19:15 NK Maribor - NŠ Mura 0:0 (0:0)
06/10/2019 14:30 NK Triglav - Olimpija Ljubljana 2:3 (1:0)
17:00 Rudar Velenje - NK Aluminij 1:2 (1:0)
14. Round
19/10/2019 13:30 NŠ Mura - NK Triglav 2:2 (0:1)
15:45 Olimpija Ljubljana - Rudar Velenje 6:0 (4:0)
17:45 NK Celje - NK Domžale 2:1 (1:1)
20/10/2019 13:30 NK Tabor Sežana - NK Maribor 4:1 (1:1)
15:30 NK Aluminij - NK Bravo 5:1 (2:0)
15. Round
26/10/2019 12:00 NK Triglav - NK Tabor Sežana 3:2 (2:2)
13:45 Olimpija Ljubljana - NK Aluminij 3:1 (1:0)
15:55 NK Maribor - NK Celje 1:0 (0:0)
27/10/2019 16:00 Rudar Velenje - NŠ Mura 1:2 (1:0)
18:00 NK Domžale - NK Bravo 2:0 (2:0)
16. Round
02/11/2019 13:00 NK Bravo - NK Maribor 0:1 (0:1)
15:15 NK Celje - NK Triglav 4:0 (2:0)
03/11/2019 13:00 NK Tabor Sežana - Rudar Velenje 1:1 (0:0)
15:45 NŠ Mura - Olimpija Ljubljana 3:1 (0:0)
18:00 NK Aluminij - NK Domžale 4:2 (1:1)
17. Round
09/11/2019 13:45 Rudar Velenje - NK Celje 3:3 (3:2)
15:55 NK Maribor - NK Domžale 4:1 (2:0)
10/11/2019 13:00 NK Triglav - NK Bravo 1:0 (0:0)
15:45 Olimpija Ljubljana - NK Tabor Sežana 2:0 (1:0)
18:00 NŠ Mura - NK Aluminij 2:4 (2:2)
18. Round
23/11/2019 11:45 NK Bravo - Rudar Velenje 2:1 (1:1)
13:45 NK Domžale - NK Triglav 3:0 (2:0)
15:55 NK Celje - Olimpija Ljubljana 1:3 (1:2)
24/11/2019 12:30 NK Tabor Sežana - NŠ Mura 1:1 (0:0)
16:00 NK Aluminij - NK Maribor 0:2 (0:1)
19. Round
30/11/2019 12:00 NK Tabor Sežana - NK Aluminij 1:1 (1:0)
12:50 NK Celje - NŠ Mura 1:0 (1:0)
15:55 NK Maribor - NK Triglav 0:2 (0:2)
01/12/2019 12:00 NK Bravo - Olimpija Ljubljana 1:2 (0:0)
14:00 NK Domžale - Rudar Velenje 2:1 (1:0)
20. Round
04/12/2019 12:00 NK Tabor Sežana - NK Celje 0:4 (0:2)
14:45 NK Aluminij - NK Triglav 8:1 (4:0)
16:55 Rudar Velenje - NK Maribor 1:1 (1:1)
19:15 Olimpija Ljubljana - NK Domžale 0:1 (0:0)
05/12/2019 16:00 NŠ Mura - NK Bravo 1:1 (1:1)
21. Round
22/02/2020 13:00 NK Triglav - Rudar Velenje 3:0 (1:0)
15:00 NK Celje - NK Aluminij 2:0 (1:0)
19:15 NK Maribor - Olimpija Ljubljana 1:1 (0:1)
23/02/2020 13:00 NK Bravo - NK Tabor Sežana 2:1 (1:1)
15:00 NK Domžale - NŠ Mura 1:2 (0:1)
22. Round
25/02/2020 15:00 Olimpija Ljubljana - NK Triglav -:-
17:00 NK Aluminij - Rudar Velenje -:-
26/02/2020 13:30 NK Tabor Sežana - NK Domžale -:-
16:00 NŠ Mura - NK Maribor -:-
17:00 NK Celje - NK Bravo -:-
23. Round
29/02/2020 13:00 Rudar Velenje - Olimpija Ljubljana -:-
13:30 NK Bravo - NK Aluminij -:-
17:00 NK Maribor - NK Tabor Sežana -:-
01/03/2020 13:00 NK Triglav - NŠ Mura -:-
15:30 NK Domžale - NK Celje -:-
24. Round
03/03/2020 15:00 NK Aluminij - Olimpija Ljubljana -:-
04/03/2020 14:00 NK Bravo - NK Domžale -:-
16:30 NK Celje - NK Maribor -:-
19:00 NŠ Mura - Rudar Velenje -:-
05/03/2020 14:00 NK Tabor Sežana - NK Triglav -:-
25. Round
07/03/2020 14:00 NK Domžale - NK Aluminij -:-
16:15 NK Maribor - NK Bravo -:-
08/03/2020 14:00 NK Triglav - NK Celje -:-
16:00 Rudar Velenje - NK Tabor Sežana -:-
19:15 Olimpija Ljubljana - NŠ Mura -:-
26. Round
13/03/2020 14:00 NK Bravo - NK Triglav -:-
14/03/2020 13:30 NK Tabor Sežana - Olimpija Ljubljana -:-
16:00 NK Aluminij - NŠ Mura -:-
19:15 NK Domžale - NK Maribor -:-
15/03/2020 14:00 NK Celje - Rudar Velenje -:-
27. Round
20/03/2020 16:00 Rudar Velenje - NK Bravo -:-
21/03/2020 13:45 NK Triglav - NK Domžale -:-
16:00 NK Maribor - NK Aluminij -:-
19:00 NŠ Mura - NK Tabor Sežana -:-
22/03/2020 16:00 Olimpija Ljubljana - NK Celje -:-
28. Round
14/03/2020 NK Aluminij - NK Tabor Sežana -:-
NŠ Mura - NK Celje -:-
Olimpija Ljubljana - NK Bravo -:-
Rudar Velenje - NK Domžale -:-
NK Triglav - NK Maribor -:-
29. Round
21/03/2020 NK Triglav - NK Aluminij -:-
NK Maribor - Rudar Velenje -:-
NK Domžale - Olimpija Ljubljana -:-
NK Bravo - NŠ Mura -:-
NK Celje - NK Tabor Sežana -:-
30. Round
04/04/2020 NK Aluminij - NK Celje -:-
NK Tabor Sežana - NK Bravo -:-
NŠ Mura - NK Domžale -:-
Olimpija Ljubljana - NK Maribor -:-
Rudar Velenje - NK Triglav -:-
31. Round
11/04/2020 Rudar Velenje - NK Aluminij -:-
NK Triglav - Olimpija Ljubljana -:-
NK Maribor - NŠ Mura -:-
NK Domžale - NK Tabor Sežana -:-
NK Bravo - NK Celje -:-
32. Round
18/04/2020 NK Aluminij - NK Bravo -:-
NK Celje - NK Domžale -:-
NK Tabor Sežana - NK Maribor -:-
NŠ Mura - NK Triglav -:-
Olimpija Ljubljana - Rudar Velenje -:-
33. Round
25/04/2020 Olimpija Ljubljana - NK Aluminij -:-
Rudar Velenje - NŠ Mura -:-
NK Triglav - NK Tabor Sežana -:-
NK Maribor - NK Celje -:-
NK Domžale - NK Bravo -:-
34. Round
02/05/2020 NK Aluminij - NK Domžale -:-
NK Bravo - NK Maribor -:-
NK Celje - NK Triglav -:-
NK Tabor Sežana - Rudar Velenje -:-
NŠ Mura - Olimpija Ljubljana -:-
35. Round
09/05/2020 NŠ Mura - NK Aluminij -:-
Olimpija Ljubljana - NK Tabor Sežana -:-
Rudar Velenje - NK Celje -:-
NK Triglav - NK Bravo -:-
NK Maribor - NK Domžale -:-
36. Round
16/05/2020 NK Aluminij - NK Maribor -:-
NK Domžale - NK Triglav -:-
NK Bravo - Rudar Velenje -:-
NK Celje - Olimpija Ljubljana -:-
NK Tabor Sežana - NŠ Mura -:-