1. Round
12/02/2021 22:15 Banfield - Racing Club 2:0 (0:0)
13/02/2021 00:30 Central Córdoba SdE - Colón de Santa Fe 0:3 (0:1)
00:30 Unión de Santa Fe - Atlético Tucumán 2:2 (1:2)
20:10 Aldosivi - Godoy Cruz 1:2 (1:1)
20:10 Talleres de Córdoba - Patronato de Paraná 1:0 (1:0)
22:20 Vélez Sarsfield - Newell's Old Boys 1:0 (1:0)
14/02/2021 00:30 San Lorenzo - Arsenal de Sarandí 2:1 (2:1)
20:10 Defensa y Justicia - Huracán 3:2 (2:1)
22:20 Boca Juniors - Gimnasia de La Plata 2:2 (1:1)
15/02/2021 00:30 Estudiantes - River Plate 2:1 (0:0)
22:15 Rosario Central - Argentinos Juniors 2:1 (2:0)
16/02/2021 00:30 Independiente - Lanús 0:1 (0:0)
10/03/2021 20:10 Platense - Sarmiento de Junín 1:1 (1:1)
2. Round
19/02/2021 22:15 Gimnasia de La Plata - Talleres de Córdoba 3:0 (1:0)
20/02/2021 00:30 Arsenal de Sarandí - Banfield 0:2 (0:0)
20:10 Godoy Cruz - Estudiantes 0:2 (0:0)
20:10 Lanús - Defensa y Justicia 2:1 (2:1)
22:20 Racing Club - Aldosivi 2:2 (0:1)
21/02/2021 00:30 River Plate - Rosario Central 3:0 (1:0)
20:10 Argentinos Juniors - Platense 0:1 (0:0)
20:10 Sarmiento de Junín - Vélez Sarsfield 1:2 (0:1)
22:20 Patronato de Paraná - Independiente 0:1 (0:0)
22/02/2021 00:30 Newell's Old Boys - Boca Juniors 0:1 (0:0)
22:15 Huracán - Unión de Santa Fe 1:1 (1:1)
22:15 Atlético Tucumán - Central Córdoba SdE 1:2 (1:1)
23/02/2021 00:30 Colón de Santa Fe - San Lorenzo 2:0 (0:0)
3. Round
26/02/2021 22:15 Aldosivi - Arsenal de Sarandí 3:0 (0:0)
22:15 Defensa y Justicia - Patronato de Paraná 1:0 (0:0)
27/02/2021 00:30 Argentinos Juniors - Vélez Sarsfield 0:2 (0:0)
20:10 Banfield - Colón de Santa Fe 0:3 (0:1)
20:10 Talleres de Córdoba - Newell's Old Boys 2:2 (0:0)
22:20 Independiente - Gimnasia de La Plata 1:0 (0:0)
28/02/2021 00:30 San Lorenzo - Central Córdoba SdE 0:4 (0:1)
20:10 Platense - River Plate 0:1 (0:1)
22:20 Estudiantes - Racing Club 0:0 (0:0)
01/03/2021 00:30 Boca Juniors - Sarmiento de Junín 1:1 (0:0)
22:15 Unión de Santa Fe - Lanús 3:2 (1:1)
02/03/2021 00:30 Rosario Central - Godoy Cruz 2:2 (2:1)
00:30 Atlético Tucumán - Huracán abor.
4. Round
05/03/2021 22:15 Newell's Old Boys - Independiente 1:2 (0:2)
06/03/2021 00:30 Central Córdoba SdE - Banfield 1:1 (0:0)
20:10 Godoy Cruz - Platense 3:1 (1:1)
20:10 Sarmiento de Junín - Talleres de Córdoba 1:1 (1:0)
22:20 Colón de Santa Fe - Aldosivi 2:1 (1:1)
22:20 Lanús - Atlético Tucumán 2:1 (0:1)
07/03/2021 00:30 San Lorenzo - Huracán 1:1 (1:0)
20:10 Arsenal de Sarandí - Estudiantes 0:5 (0:3)
22:20 Patronato de Paraná - Unión de Santa Fe 0:1 (0:0)
22:20 Gimnasia de La Plata - Defensa y Justicia 1:1 (0:0)
08/03/2021 00:30 Vélez Sarsfield - Boca Juniors 1:7 (1:2)
22:15 Racing Club - Rosario Central 1:0 (0:0)
09/03/2021 00:30 River Plate - Argentinos Juniors 0:1 (0:0)
5. Round
12/03/2021 22:15 Aldosivi - Central Córdoba SdE 1:2 (1:2)
13/03/2021 00:30 Unión de Santa Fe - Gimnasia de La Plata 1:1 (1:0)
00:30 Huracán - Lanús 0:0 (0:0)
20:10 Platense - Racing Club 0:2 (0:0)
20:10 Talleres de Córdoba - Vélez Sarsfield 0:1 (0:0)
22:20 Argentinos Juniors - Godoy Cruz 2:0 (1:0)
22:20 Defensa y Justicia - Newell's Old Boys 4:0 (2:0)
14/03/2021 00:30 Estudiantes - Colón de Santa Fe 0:2 (0:1)
21:00 Boca Juniors - River Plate 1:1 (1:0)
15/03/2021 00:30 Banfield - San Lorenzo 0:0 (0:0)
22:15 Rosario Central - Arsenal de Sarandí 2:1 (1:0)
22:15 Atlético Tucumán - Patronato de Paraná 4:2 (2:1)
16/03/2021 00:30 Independiente - Sarmiento de Junín 6:0 (4:0)
6. Round
19/03/2021 22:00 Newell's Old Boys - Unión de Santa Fe 0:0 (0:0)
20/03/2021 00:15 Central Córdoba SdE - Estudiantes 1:1 (1:1)
17:00 Gimnasia de La Plata - Atlético Tucumán 2:0 (1:0)
19:15 Banfield - Lanús 2:0 (0:0)
21:30 Vélez Sarsfield - Independiente 1:0 (0:0)
21/03/2021 00:00 Godoy Cruz - River Plate 1:6 (0:5)
17:00 Sarmiento de Junín - Defensa y Justicia 3:1 (1:0)
19:15 Colón de Santa Fe - Rosario Central 0:0 (0:0)
21:30 San Lorenzo - Aldosivi 1:2 (0:1)
22/03/2021 00:00 Boca Juniors - Talleres de Córdoba 1:2 (0:1)
22:00 Arsenal de Sarandí - Platense 0:0 (0:0)
23/03/2021 00:15 Racing Club - Argentinos Juniors 1:0 (0:0)
24/03/2021 17:00 Patronato de Paraná - Huracán 0:1 (0:0)
7. Round
26/03/2021 22:00 Lanús - Patronato de Paraná 4:2 (1:0)
27/03/2021 00:15 Unión de Santa Fe - Sarmiento de Junín 0:0 (0:0)
17:00 Platense - Colón de Santa Fe 1:3 (0:0)
19:15 Aldosivi - Banfield 1:1 (0:0)
21:30 Argentinos Juniors - Arsenal de Sarandí 3:2 (0:1)
28/03/2021 00:00 Rosario Central - Central Córdoba SdE 2:2 (1:0)
18:00 Talleres de Córdoba - Godoy Cruz 1:1 (0:1)
20:15 Defensa y Justicia - Vélez Sarsfield 1:1 (1:0)
22:30 River Plate - Racing Club 0:0 (0:0)
29/03/2021 01:00 Independiente - Boca Juniors 1:1 (1:0)
23:00 Estudiantes - San Lorenzo 0:2 (0:1)
30/03/2021 01:15 Atlético Tucumán - Newell's Old Boys 2:2 (0:1)
01:15 Huracán - Gimnasia de La Plata 1:1 (1:0)
8. Round
02/04/2021 21:00 Patronato de Paraná - Aldosivi 2:0 (1:0)
23:00 San Lorenzo - Rosario Central 2:0 (1:0)
03/04/2021 01:15 Central Córdoba SdE - Platense 0:1 (0:0)
18:00 Talleres de Córdoba - Independiente 3:1 (2:0)
20:15 Gimnasia de La Plata - Lanús 2:4 (1:2)
20:15 Sarmiento de Junín - Atlético Tucumán 1:2 (1:0)
22:30 Boca Juniors - Defensa y Justicia 2:1 (1:1)
04/04/2021 01:00 Arsenal de Sarandí - River Plate 0:0 (0:0)
18:00 Newell's Old Boys - Huracán 2:2 (2:1)
20:15 Colón de Santa Fe - Argentinos Juniors 0:0 (0:0)
22:30 Vélez Sarsfield - Unión de Santa Fe 4:1 (2:1)
05/04/2021 01:00 Racing Club - Godoy Cruz 2:4 (0:2)
06/04/2021 01:15 Banfield - Estudiantes 2:2 (0:2)
9. Round
10/04/2021 01:00 Platense - San Lorenzo 2:4 (2:2)
20:15 Estudiantes - Aldosivi 1:0 (0:0)
22:30 Defensa y Justicia - Talleres de Córdoba 2:2 (1:1)
11/04/2021 01:00 Racing Club - Independiente 1:0 (0:0)
15:00 Godoy Cruz - Arsenal de Sarandí 2:3 (0:1)
18:00 Argentinos Juniors - Central Córdoba SdE 0:0 (0:0)
18:00 Patronato de Paraná - Gimnasia de La Plata 4:1 (3:0)
20:15 Rosario Central - Banfield 3:1 (1:1)
22:30 Unión de Santa Fe - Boca Juniors 1:0 (0:0)
12/04/2021 01:00 River Plate - Colón de Santa Fe 3:2 (1:1)
23:00 Huracán - Sarmiento de Junín 3:0 (1:0)
23:00 Lanús - Newell's Old Boys 1:3 (1:1)
13/04/2021 01:15 Atlético Tucumán - Vélez Sarsfield 2:0 (1:0)
10. Round
16/04/2021 19:00 Talleres de Córdoba - Unión de Santa Fe 3:0 (1:0)
21:15 Aldosivi - Rosario Central 0:1 (0:0)
22:00 Vélez Sarsfield - Huracán 2:0 (0:0)
17/04/2021 01:30 Central Córdoba SdE - River Plate 0:5 (0:1)
17:30 Sarmiento de Junín - Lanús 1:0 (0:0)
19:45 San Lorenzo - Argentinos Juniors 1:1 (1:0)
22:00 Boca Juniors - Atlético Tucumán 3:1 (2:1)
18/04/2021 00:15 Newell's Old Boys - Patronato de Paraná 2:0 (1:0)
17:30 Arsenal de Sarandí - Racing Club 2:1 (2:1)
19:45 Estudiantes - Gimnasia de La Plata 0:0 (0:0)
22:00 Independiente - Defensa y Justicia 1:0 (0:0)
19/04/2021 01:00 Colón de Santa Fe - Godoy Cruz 2:2 (1:0)
22:00 Banfield - Platense 0:1 (0:1)
11. Round
24/04/2021 01:15 Godoy Cruz - Central Córdoba SdE 1:0 (1:0)
17:30 Patronato de Paraná - Sarmiento de Junín 1:0 (0:0)
19:45 Argentinos Juniors - Banfield 1:1 (0:0)
22:00 Huracán - Boca Juniors 0:2 (0:0)
25/04/2021 01:00 Unión de Santa Fe - Independiente 0:0 (0:0)
15:00 Lanús - Vélez Sarsfield 1:2 (0:0)
17:30 Defensa y Justicia - Arsenal de Sarandí 0:1 (0:1)
19:45 Racing Club - Colón de Santa Fe 2:1 (1:1)
22:00 River Plate - San Lorenzo 1:2 (0:1)
26/04/2021 01:00 Rosario Central - Estudiantes 0:1 (0:0)
01:00 Atlético Tucumán - Talleres de Córdoba 2:3 (1:1)
19:45 Platense - Aldosivi 0:2 (0:0)
22:00 Gimnasia de La Plata - Newell's Old Boys 2:1 (0:0)
12. Round
30/04/2021 22:00 Vélez Sarsfield - Patronato de Paraná 1:0 (1:0)
01/05/2021 01:00 Colón de Santa Fe - Arsenal de Sarandí 2:0 (2:0)
02/05/2021 14:00 Boca Juniors - Lanús 1:0 (0:0)
16:10 Independiente - Atlético Tucumán 0:1 (0:1)
16:10 Defensa y Justicia - Unión de Santa Fe 0:1 (0:0)
18:20 San Lorenzo - Godoy Cruz 1:0 (1:0)
18:20 Talleres de Córdoba - Huracán 1:1 (1:0)
20:30 Banfield - River Plate 1:0 (0:0)
22:40 Aldosivi - Argentinos Juniors 1:3 (1:1)
22:40 Central Córdoba SdE - Racing Club 1:0 (0:0)
03/05/2021 01:00 Rosario Central - Newell's Old Boys 3:0 (1:0)
19:45 Sarmiento de Junín - Gimnasia de La Plata 0:0 (0:0)
22:00 Estudiantes - Platense 2:0 (2:0)
13. Round
08/05/2021 17:00 Godoy Cruz - Banfield 0:1 (0:0)
19:30 Atlético Tucumán - Defensa y Justicia 5:0 (2:0)
19:30 Gimnasia de La Plata - Vélez Sarsfield 0:5 (0:3)
22:00 Patronato de Paraná - Boca Juniors 1:0 (0:0)
09/05/2021 14:00 Arsenal de Sarandí - Central Córdoba SdE 1:1 (1:1)
16:10 Argentinos Juniors - Estudiantes 2:0 (2:0)
18:30 Racing Club - San Lorenzo 2:0 (1:0)
18:30 River Plate - Aldosivi 4:1 (2:1)
18:30 Platense - Rosario Central 4:1 (1:1)
22:00 Huracán - Independiente 1:3 (1:1)
22:00 Lanús - Talleres de Córdoba 1:0 (1:0)
22:00 Colón de Santa Fe - Unión de Santa Fe 1:1 (1:0)
10/05/2021 01:00 Newell's Old Boys - Sarmiento de Junín 1:1 (1:0)