1. Round
12/07/2019 17:00 FK Jablonec - Bohemians 1905 2:0 (1:0)
13/07/2019 16:00 Baník Ostrava - Slovan Liberec 1:2 (1:0)
16:00 1. FK Příbram - FK Teplice 1:1 (1:0)
18:30 Viktoria Plzeň - Sigma Olomouc 3:1 (1:1)
14/07/2019 15:30 České Budějovice - SFC Opava 0:1 (0:1)
15:30 FK Mladá Boleslav - MFK Karvina 1:0 (0:0)
18:00 Sparta Praha - 1. FC Slovácko 0:2 (0:2)
15/07/2019 17:00 FC FASTAV Zlín - Slavia Praha 0:1 (0:0)
2. Round
19/07/2019 17:30 Slovan Liberec - Viktoria Plzeň 1:2 (0:0)
20/07/2019 16:00 SFC Opava - 1. FK Příbram 1:0 (0:0)
16:00 Sigma Olomouc - FC FASTAV Zlín 1:0 (0:0)
16:00 1. FC Slovácko - České Budějovice 0:2 (0:1)
18:30 Sparta Praha - FK Jablonec 2:0 (0:0)
21/07/2019 15:30 Bohemians 1905 - FK Mladá Boleslav 3:0 (3:0)
18:00 FK Teplice - Slavia Praha 1:5 (0:3)
22/07/2019 17:00 MFK Karvina - Baník Ostrava 1:2 (0:1)
3. Round
26/07/2019 17:30 Baník Ostrava - FK Teplice 0:1 (0:1)
27/07/2019 16:00 1. FK Příbram - Bohemians 1905 3:2 (1:0)
16:00 FC FASTAV Zlín - Slovan Liberec 2:1 (1:0)
18:30 Viktoria Plzeň - MFK Karvina 3:2 (1:0)
28/07/2019 15:30 FK Jablonec - 1. FC Slovácko 6:0 (1:0)
15:30 FK Mladá Boleslav - SFC Opava 4:1 (2:1)
18:00 Slavia Praha - Sigma Olomouc 1:0 (1:0)
29/07/2019 17:00 České Budějovice - Sparta Praha 2:2 (2:0)
4. Round
02/08/2019 17:00 SFC Opava - Baník Ostrava 0:2 (0:1)
03/08/2019 16:00 Slovan Liberec - Sigma Olomouc 0:1 (0:1)
16:00 1. FC Slovácko - FC FASTAV Zlín 1:0 (1:0)
18:30 Bohemians 1905 - Viktoria Plzeň 0:0 (0:0)
04/08/2019 15:30 České Budějovice - FK Jablonec 1:1 (0:1)
15:30 MFK Karvina - Slavia Praha 0:0 (0:0)
18:00 Sparta Praha - 1. FK Příbram 3:0 (2:0)
18/09/2019 17:00 FK Teplice - FK Mladá Boleslav 2:0 (2:0)
5. Round
09/08/2019 17:00 FC FASTAV Zlín - FK Teplice 1:0 (0:0)
10/08/2019 14:00 Baník Ostrava - Bohemians 1905 4:2 (2:1)
16:00 1. FK Příbram - České Budějovice 2:0 (2:0)
16:00 Sigma Olomouc - MFK Karvina 1:1 (1:0)
18:30 Slavia Praha - Slovan Liberec 1:0 (1:0)
11/08/2019 15:30 FK Jablonec - SFC Opava 2:1 (0:0)
15:30 Viktoria Plzeň - 1. FC Slovácko 0:2 (0:1)
18:00 FK Mladá Boleslav - Sparta Praha 4:3 (2:1)
6. Round
16/08/2019 17:00 České Budějovice - Slavia Praha 0:3 (0:0)
17/08/2019 16:00 SFC Opava - FC FASTAV Zlín 0:3 (0:1)
16:00 1. FC Slovácko - 1. FK Příbram 2:0 (0:0)
18:30 Bohemians 1905 - Sigma Olomouc 3:2 (0:1)
18/08/2019 14:00 Sparta Praha - Baník Ostrava 2:0 (2:0)
16:00 FK Jablonec - FK Mladá Boleslav 2:1 (1:0)
16:00 MFK Karvina - Slovan Liberec 0:1 (0:1)
18:00 FK Teplice - Viktoria Plzeň 1:1 (0:1)
7. Round
23/08/2019 17:00 Baník Ostrava - 1. FC Slovácko 3:0 (2:0)
17:00 Sigma Olomouc - FK Teplice 2:0 (1:0)
24/08/2019 16:00 FC FASTAV Zlín - MFK Karvina 1:4 (0:1)
16:00 1. FK Příbram - FK Jablonec 4:0 (2:0)
18:30 Slavia Praha - Bohemians 1905 4:0 (1:0)
25/08/2019 15:30 FK Mladá Boleslav - České Budějovice 4:2 (2:2)
15:30 Viktoria Plzeň - SFC Opava 4:0 (2:0)
18:00 Slovan Liberec - Sparta Praha 3:1 (1:0)
8. Round
31/08/2019 14:00 Bohemians 1905 - Slovan Liberec 2:1 (0:0)
16:00 1. FC Slovácko - FK Mladá Boleslav 1:1 (1:0)
18:30 1. FK Příbram - Viktoria Plzeň 1:2 (1:1)
01/09/2019 15:30 České Budějovice - FC FASTAV Zlín 2:0 (1:0)
15:30 FK Jablonec - Baník Ostrava 2:1 (2:0)
15:30 SFC Opava - Slavia Praha 1:1 (0:1)
15:30 FK Teplice - MFK Karvina 0:0 (0:0)
18:00 Sparta Praha - Sigma Olomouc 3:3 (1:2)
9. Round
13/09/2019 17:00 Sigma Olomouc - SFC Opava 2:0 (0:0)
14/09/2019 15:30 Slovan Liberec - FK Teplice 1:1 (1:1)
15:30 FK Mladá Boleslav - 1. FK Příbram 6:0 (3:0)
18:00 Slavia Praha - 1. FC Slovácko 3:0 (2:0)
15/09/2019 14:00 MFK Karvina - Bohemians 1905 0:0 (0:0)
14:00 FC FASTAV Zlín - Sparta Praha 0:2 (0:2)
16:00 Baník Ostrava - České Budějovice 2:1 (1:0)
16/09/2019 17:00 Viktoria Plzeň - FK Jablonec 3:2 (1:1)
10. Round
20/09/2019 17:00 Bohemians 1905 - FC FASTAV Zlín 2:2 (1:2)
21/09/2019 15:30 SFC Opava - Slovan Liberec 1:1 (0:0)
15:30 1. FK Příbram - MFK Karvina 0:2 (0:1)
15:30 1. FC Slovácko - FK Teplice 1:1 (1:1)
18:00 České Budějovice - Viktoria Plzeň 0:3 (0:2)
22/09/2019 14:30 FK Mladá Boleslav - Baník Ostrava 2:0 (1:0)
17:00 Sparta Praha - Slavia Praha 0:3 (0:1)
23/09/2019 17:00 FK Jablonec - Sigma Olomouc 2:2 (1:1)
11. Round
27/09/2019 17:00 FK Teplice - Bohemians 1905 1:0 (0:0)
28/09/2019 15:30 Sigma Olomouc - 1. FC Slovácko 2:2 (0:1)
15:30 FC FASTAV Zlín - FK Jablonec 0:1 (0:1)
18:00 Slavia Praha - FK Mladá Boleslav 1:0 (1:0)
29/09/2019 14:30 MFK Karvina - SFC Opava 1:1 (1:0)
17:00 Viktoria Plzeň - Sparta Praha 1:0 (0:0)
30/09/2019 17:00 Slovan Liberec - České Budějovice 4:2 (2:2)
17:00 Baník Ostrava - 1. FK Příbram 3:0 (3:0)
12. Round
04/10/2019 17:00 1. FC Slovácko - Slovan Liberec 3:1 (2:1)
05/10/2019 15:30 SFC Opava - FK Teplice 0:1 (0:0)
15:30 Baník Ostrava - FC FASTAV Zlín 4:0 (4:0)
15:30 1. FK Příbram - Sigma Olomouc 0:0 (0:0)
18:00 Sparta Praha - MFK Karvina 4:0 (1:0)
06/10/2019 14:30 České Budějovice - Bohemians 1905 3:2 (1:0)
14:30 FK Mladá Boleslav - Viktoria Plzeň 2:1 (0:1)
17:00 FK Jablonec - Slavia Praha 0:2 (0:0)
13. Round
19/10/2019 13:30 Slovan Liberec - FK Jablonec 2:2 (0:1)
15:30 Sigma Olomouc - České Budějovice 1:3 (0:1)
15:30 FC FASTAV Zlín - FK Mladá Boleslav 0:2 (0:1)
18:00 Slavia Praha - 1. FK Příbram 3:1 (0:1)
20/10/2019 14:30 Bohemians 1905 - SFC Opava 1:0 (0:0)
14:30 MFK Karvina - 1. FC Slovácko 0:2 (0:1)
14:30 Viktoria Plzeň - Baník Ostrava 3:0 (0:0)
17:00 FK Teplice - Sparta Praha 1:1 (0:0)
14. Round
25/10/2019 17:00 FK Jablonec - FK Teplice 4:1 (2:0)
26/10/2019 13:30 Baník Ostrava - Sigma Olomouc 2:2 (2:1)
13:30 1. FK Příbram - FC FASTAV Zlín 0:0 (0:0)
13:30 1. FC Slovácko - SFC Opava 4:0 (1:0)
16:00 Sparta Praha - Bohemians 1905 4:0 (2:0)
27/10/2019 13:30 České Budějovice - MFK Karvina 3:0 (2:0)
13:30 FK Mladá Boleslav - Slovan Liberec 1:3 (0:1)
16:00 Viktoria Plzeň - Slavia Praha 0:1 (0:1)
15. Round
01/11/2019 17:00 Bohemians 1905 - 1. FC Slovácko 0:0 (0:0)
02/11/2019 13:30 Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav 2:2 (1:0)
16:00 Slavia Praha - Baník Ostrava 4:0 (1:0)
03/11/2019 13:30 MFK Karvina - FK Jablonec 0:1 (0:0)
13:30 Slovan Liberec - 1. FK Příbram 3:2 (2:1)
13:30 FK Teplice - České Budějovice 1:3 (0:3)
16:00 SFC Opava - Sparta Praha 0:1 (0:1)
04/11/2019 17:00 FC FASTAV Zlín - Viktoria Plzeň 1:1 (0:0)
16. Round
08/11/2019 17:00 FK Mladá Boleslav - Bohemians 1905 2:1 (0:1)
17:00 Baník Ostrava - MFK Karvina 3:0 (1:0)
09/11/2019 13:30 1. FK Příbram - SFC Opava 0:0 (0:0)
13:30 FC FASTAV Zlín - Sigma Olomouc 1:0 (0:0)
16:00 FK Jablonec - Sparta Praha 2:2 (0:2)
10/11/2019 13:30 České Budějovice - 1. FC Slovácko 2:0 (1:0)
13:30 Viktoria Plzeň - Slovan Liberec 4:1 (2:1)
16:00 Slavia Praha - FK Teplice 3:0 (1:0)
17. Round
22/11/2019 17:00 Sparta Praha - České Budějovice 3:3 (1:2)
23/11/2019 13:30 Bohemians 1905 - 1. FK Příbram 1:0 (0:0)
13:30 Slovan Liberec - FC FASTAV Zlín 5:0 (3:0)
13:30 SFC Opava - FK Mladá Boleslav 1:0 (1:0)
16:00 Sigma Olomouc - Slavia Praha 0:0 (0:0)
24/11/2019 13:30 FK Teplice - Baník Ostrava 1:1 (0:0)
16:00 MFK Karvina - Viktoria Plzeň 1:1 (1:0)
25/11/2019 17:00 1. FC Slovácko - FK Jablonec 1:1 (1:1)
18. Round
29/11/2019 17:00 Baník Ostrava - SFC Opava 0:0 (0:0)
30/11/2019 13:30 Sigma Olomouc - Slovan Liberec 1:0 (1:0)
13:30 FC FASTAV Zlín - 1. FC Slovácko 2:1 (1:0)
16:00 1. FK Příbram - Sparta Praha 0:1 (0:1)
01/12/2019 13:30 FK Jablonec - České Budějovice 0:1 (0:0)
13:30 FK Mladá Boleslav - FK Teplice 3:1 (0:0)
13:30 Viktoria Plzeň - Bohemians 1905 1:0 (1:0)
16:00 Slavia Praha - MFK Karvina 2:0 (0:0)
19. Round
06/12/2019 16:30 Bohemians 1905 - Baník Ostrava 0:2 (0:0)
18:30 Slovan Liberec - Slavia Praha 0:3 (0:2)
07/12/2019 13:30 SFC Opava - FK Jablonec 1:2 (0:0)
13:30 FK Teplice - FC FASTAV Zlín 2:1 (0:0)
16:00 1. FC Slovácko - Viktoria Plzeň 2:1 (1:1)
08/12/2019 13:30 České Budějovice - 1. FK Příbram 2:0 (1:0)
13:30 MFK Karvina - Sigma Olomouc 1:1 (0:1)
16:00 Sparta Praha - FK Mladá Boleslav 5:2 (2:1)
20. Round
13/12/2019 17:00 FK Mladá Boleslav - FK Jablonec 2:3 (1:3)
14/12/2019 13:30 Slovan Liberec - MFK Karvina 3:0 (0:0)
13:30 1. FK Příbram - 1. FC Slovácko 1:4 (0:3)
13:30 Sigma Olomouc - Bohemians 1905 1:1 (0:1)
13:30 FC FASTAV Zlín - SFC Opava 2:0 (0:0)
16:00 Baník Ostrava - Sparta Praha 0:0 (0:0)
15/12/2019 13:30 Viktoria Plzeň - FK Teplice 1:1 (1:1)
16:00 Slavia Praha - České Budějovice 4:1 (3:0)
21. Round
14/02/2020 17:00 České Budějovice - FK Mladá Boleslav 3:0 (3:0)
15/02/2020 13:30 MFK Karvina - FC FASTAV Zlín 2:0 (1:0)
13:30 1. FC Slovácko - Baník Ostrava 0:1 (0:0)
13:30 FK Teplice - Sigma Olomouc 1:3 (0:3)
16:00 Sparta Praha - Slovan Liberec 0:2 (0:0)
16/02/2020 13:30 SFC Opava - Viktoria Plzeň 0:3 (0:0)
16:00 Bohemians 1905 - Slavia Praha 1:0 (0:0)
17/02/2020 17:00 FK Jablonec - 1. FK Příbram 4:0 (1:0)
22. Round
22/02/2020 13:30 Slovan Liberec - Bohemians 1905 3:1 (2:1)
13:30 FK Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko 0:0 (0:0)
13:30 Slavia Praha - SFC Opava 2:0 (1:0)
15:30 Viktoria Plzeň - 1. FK Příbram 4:0 (2:0)
23/02/2020 13:30 MFK Karvina - FK Teplice 3:0 (3:0)
13:30 FC FASTAV Zlín - České Budějovice 2:3 (0:2)
16:00 Sigma Olomouc - Sparta Praha 1:0 (1:0)
24/02/2020 17:00 Baník Ostrava - FK Jablonec 1:1 (1:1)
23. Round
28/02/2020 17:00 České Budějovice - Baník Ostrava 0:2 (0:1)
29/02/2020 13:30 FK Jablonec - Viktoria Plzeň 1:2 (0:2)
13:30 SFC Opava - Sigma Olomouc 2:1 (2:0)
13:30 1. FK Příbram - FK Mladá Boleslav 0:0 (0:0)
16:00 Sparta Praha - FC FASTAV Zlín 2:2 (0:0)
01/03/2020 13:30 1. FC Slovácko - Slavia Praha 2:0 (1:0)
16:00 Bohemians 1905 - MFK Karvina 0:0 (0:0)
23/05/2020 17:00 FK Teplice - Slovan Liberec 2:0 (1:0)
24. Round
07/03/2020 13:30 Sigma Olomouc - FK Jablonec 1:1 (1:0)
13:30 FC FASTAV Zlín - Bohemians 1905 2:3 (1:2)
16:00 Viktoria Plzeň - České Budějovice 1:0 (0:0)
08/03/2020 13:30 MFK Karvina - 1. FK Příbram 2:0 (1:0)
13:30 Slovan Liberec - SFC Opava 4:0 (2:0)
14:00 FK Teplice - 1. FC Slovácko 0:0 (0:0)
16:00 Slavia Praha - Sparta Praha 1:1 (0:0)
09/03/2020 17:00 Baník Ostrava - FK Mladá Boleslav 2:3 (1:2)
25. Round
26/05/2020 17:00 FK Jablonec - FC FASTAV Zlín 1:0 (1:0)
17:00 1. FK Příbram - Baník Ostrava 0:0 (0:0)
17:00 1. FC Slovácko - Sigma Olomouc 0:0 (0:0)
19:00 FK Mladá Boleslav - Slavia Praha 0:1 (0:1)
27/05/2020 17:00 Bohemians 1905 - FK Teplice 4:0 (2:0)
17:00 České Budějovice - Slovan Liberec 0:1 (0:0)
17:00 SFC Opava - MFK Karvina 0:0 (0:0)
19:00 Sparta Praha - Viktoria Plzeň 1:2 (0:1)
26. Round
30/05/2020 13:00 Sigma Olomouc - 1. FK Příbram 1:2 (1:1)
15:00 Slovan Liberec - 1. FC Slovácko 3:1 (1:1)
15:00 FC FASTAV Zlín - Baník Ostrava 1:1 (0:1)
17:00 Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav 7:1 (4:0)
19:00 Slavia Praha - FK Jablonec 5:0 (2:0)
31/05/2020 13:00 FK Teplice - SFC Opava 2:2 (1:1)
15:00 Bohemians 1905 - České Budějovice 3:2 (2:0)
17:00 MFK Karvina - Sparta Praha 1:4 (1:0)
27. Round
02/06/2020 17:00 FK Jablonec - Slovan Liberec 0:1 (0:0)
17:00 FK Mladá Boleslav - FC FASTAV Zlín 1:1 (1:1)
19:00 1. FK Příbram - Slavia Praha 0:1 (0:0)
03/06/2020 17:00 České Budějovice - Sigma Olomouc 2:0 (0:0)
17:00 SFC Opava - Bohemians 1905 0:1 (0:0)
17:00 Baník Ostrava - Viktoria Plzeň 0:2 (0:1)
17:00 1. FC Slovácko - MFK Karvina 2:0 (2:0)
19:00 Sparta Praha - FK Teplice 3:0 (3:0)
28. Round
06/06/2020 15:00 FC FASTAV Zlín - 1. FK Příbram 1:0 (1:0)
17:00 Slovan Liberec - FK Mladá Boleslav 2:2 (1:1)
19:00 Bohemians 1905 - Sparta Praha 0:1 (0:0)
07/06/2020 14:00 MFK Karvina - České Budějovice 0:0 (0:0)
14:00 SFC Opava - 1. FC Slovácko 1:1 (1:0)
16:00 Sigma Olomouc - Baník Ostrava 2:3 (1:3)
16:00 FK Teplice - FK Jablonec 1:2 (0:1)
18:00 Slavia Praha - Viktoria Plzeň 0:0 (0:0)
29. Round
10/06/2020 17:00 České Budějovice - FK Teplice 3:1 (0:0)
17:00 FK Jablonec - MFK Karvina 1:0 (0:0)
17:00 FK Mladá Boleslav - Sigma Olomouc 0:2 (0:1)
17:00 Baník Ostrava - Slavia Praha 2:2 (1:1)
17:00 Viktoria Plzeň - FC FASTAV Zlín 3:0 (2:0)
17:00 1. FK Příbram - Slovan Liberec 2:1 (2:1)
17:00 1. FC Slovácko - Bohemians 1905 1:2 (1:2)
17:00 Sparta Praha - SFC Opava 2:0 (1:0)
30. Round
14/06/2020 16:00 Bohemians 1905 - FK Jablonec 3:0 (2:0)
16:00 MFK Karvina - FK Mladá Boleslav 2:2 (2:1)
16:00 Slovan Liberec - Baník Ostrava 0:0 (0:0)
16:00 SFC Opava - České Budějovice 2:0 (0:0)
16:00 Sigma Olomouc - Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)
16:00 Slavia Praha - FC FASTAV Zlín 1:0 (0:0)
16:00 1. FC Slovácko - Sparta Praha 0:2 (0:0)
16:00 FK Teplice - 1. FK Příbram 4:0 (2:0)