1. Round
06/03/2020 17:00 FC Flora - Tallinna JK Legion 3:1 (2:1)
07/03/2020 11:00 JK Narva Trans - JK Nõmme Kalju 0:1 (0:1)
11:00 FCI Levadia - FC Kuressaare 1:0 (1:0)
14:00 JK Tallinna Kalev - Paide Linnameeskond 1:8 (0:3)
08/03/2020 13:00 JK Tammeka - Tulevik Viljandi 2:1 (0:1)
2. Round
19/05/2020 17:00 Tallinna JK Legion - FCI Levadia 0:2 (0:1)
17:00 FC Kuressaare - JK Nõmme Kalju 0:2 (0:2)
17:30 Paide Linnameeskond - Tulevik Viljandi 1:2 (0:1)
20/05/2020 17:00 JK Tallinna Kalev - JK Narva Trans 1:1 (0:1)
17:30 FC Flora - JK Tammeka 0:0 (0:0)
3. Round
23/05/2020 11:00 Paide Linnameeskond - FC Kuressaare 2:0 (1:0)
14:00 JK Nõmme Kalju - Tallinna JK Legion 1:2 (0:1)
24/05/2020 11:00 JK Tammeka - JK Tallinna Kalev 0:2 (0:0)
11:00 JK Narva Trans - FC Flora 2:3 (1:1)
13:00 Tulevik Viljandi - FCI Levadia 1:3 (1:0)
4. Round
30/05/2020 11:00 FC Flora - JK Tallinna Kalev 3:0 (1:0)
11:00 FC Kuressaare - JK Narva Trans 3:2 (1:2)
17:00 Tallinna JK Legion - JK Tammeka 0:1 (0:1)
31/05/2020 11:00 Tulevik Viljandi - JK Nõmme Kalju 0:6 (0:3)
13:00 FCI Levadia - Paide Linnameeskond 4:1 (1:0)
5. Round
02/06/2020 17:00 JK Tallinna Kalev - Tallinna JK Legion 1:0 (0:0)
17:30 JK Tammeka - FC Kuressaare 1:2 (0:1)
03/06/2020 17:00 JK Nõmme Kalju - FCI Levadia 2:0 (1:0)
17:00 JK Narva Trans - Tulevik Viljandi 0:2 (0:1)
17:30 Paide Linnameeskond - FC Flora 1:3 (1:1)
6. Round
06/06/2020 11:00 FCI Levadia - JK Tallinna Kalev 4:0 (2:0)
14:00 Tallinna JK Legion - JK Narva Trans 0:0 (0:0)
07/06/2020 11:00 Tulevik Viljandi - FC Kuressaare 5:0 (1:0)
13:00 JK Nõmme Kalju - FC Flora 1:2 (1:0)
17:00 JK Tammeka - Paide Linnameeskond 0:2 (0:2)
7. Round
12/06/2020 17:30 FC Flora - Tulevik Viljandi 3:0 (1:0)
13/06/2020 14:00 FCI Levadia - JK Tammeka 2:2 (1:1)
17:00 FC Kuressaare - Tallinna JK Legion 0:0 (0:0)
14/06/2020 11:00 JK Tallinna Kalev - JK Nõmme Kalju 0:4 (0:2)
13:00 Paide Linnameeskond - JK Narva Trans 2:1 (1:1)
8. Round
16/06/2020 17:30 Tallinna JK Legion - Tulevik Viljandi 0:2 (0:1)
17/06/2020 17:00 JK Narva Trans - JK Tammeka 0:1 (0:0)
17:00 JK Tallinna Kalev - FC Kuressaare 0:2 (0:1)
17:00 JK Nõmme Kalju - Paide Linnameeskond 0:1 (0:1)
17:30 FC Flora - FCI Levadia 4:0 (2:0)
9. Round
26/06/2020 17:30 JK Tammeka - JK Nõmme Kalju 0:2 (0:0)
27/06/2020 11:00 FC Kuressaare - FC Flora 0:4 (0:2)
11:00 Tulevik Viljandi - JK Tallinna Kalev 2:1 (1:1)
14:00 JK Narva Trans - FCI Levadia 4:4 (3:2)
17:00 Paide Linnameeskond - Tallinna JK Legion 2:0 (1:0)
10. Round
30/06/2020 17:00 Tallinna JK Legion - JK Tallinna Kalev 0:0 (0:0)
17:30 FC Flora - JK Narva Trans 3:1 (1:0)
01/07/2020 17:00 FC Kuressaare - Tulevik Viljandi 3:0 (2:0)
17:00 Paide Linnameeskond - JK Tammeka 3:0 (0:0)
17:30 FCI Levadia - JK Nõmme Kalju 1:1 (1:0)
11. Round
07/07/2020 17:30 JK Nõmme Kalju - FC Kuressaare 1:0 (1:0)
08/07/2020 17:00 JK Tallinna Kalev - FCI Levadia 0:4 (0:2)
17:00 Tulevik Viljandi - FC Flora 2:1 (1:1)
17:00 JK Tammeka - Tallinna JK Legion 1:3 (0:1)
17:30 JK Narva Trans - Paide Linnameeskond 1:0 (1:0)
12. Round
11/07/2020 11:00 Tulevik Viljandi - JK Narva Trans 0:1 (0:0)
14:00 FC Flora - Paide Linnameeskond 3:1 (0:0)
17:00 FC Kuressaare - JK Tammeka 2:4 (2:3)
12/07/2020 14:00 JK Nõmme Kalju - JK Tallinna Kalev 2:0 (2:0)
17:00 FCI Levadia - Tallinna JK Legion 4:0 (2:0)
13. Round
17/07/2020 17:00 Tallinna JK Legion - FC Kuressaare 1:1 (0:0)
17:30 Paide Linnameeskond - JK Nõmme Kalju 1:3 (1:1)
18/07/2020 11:00 JK Tallinna Kalev - Tulevik Viljandi 0:2 (0:1)
14:00 FCI Levadia - FC Flora 1:3 (1:1)
17:00 JK Tammeka - JK Narva Trans 2:2 (1:2)
14. Round
24/07/2020 17:00 Tulevik Viljandi - JK Tammeka 2:0 (1:0)
17:30 FC Flora - JK Nõmme Kalju 2:1 (1:1)
25/07/2020 14:00 Paide Linnameeskond - FCI Levadia 4:2 (2:2)
17:00 JK Narva Trans - Tallinna JK Legion 2:0 (0:0)
27/07/2020 17:00 FC Kuressaare - JK Tallinna Kalev 2:2 (2:2)
15. Round
31/07/2020 17:00 JK Tallinna Kalev - FC Flora 0:3 (0:2)
17:30 JK Nõmme Kalju - JK Tammeka 1:1 (1:0)
01/08/2020 14:00 Tallinna JK Legion - Paide Linnameeskond 0:3 (0:3)
17:00 JK Narva Trans - FC Kuressaare 1:0 (0:0)
02/08/2020 17:00 FCI Levadia - Tulevik Viljandi 5:1 (3:0)
16. Round
07/08/2020 17:30 FC Flora - FC Kuressaare -:-
08/08/2020 14:00 Tulevik Viljandi - Tallinna JK Legion -:-
09/08/2020 11:00 Paide Linnameeskond - JK Tallinna Kalev -:-
14:00 JK Nõmme Kalju - JK Narva Trans -:-
17:00 JK Tammeka - FCI Levadia -:-
17. Round
14/08/2020 17:00 FC Kuressaare - FCI Levadia -:-
17:30 JK Tammeka - FC Flora -:-
15/08/2020 14:00 Tallinna JK Legion - JK Nõmme Kalju -:-
17:00 Tulevik Viljandi - Paide Linnameeskond -:-
16/08/2020 17:00 JK Narva Trans - JK Tallinna Kalev -:-
18. Round
21/08/2020 17:30 FCI Levadia - JK Narva Trans -:-
22/08/2020 14:00 JK Nõmme Kalju - Tulevik Viljandi -:-
16:30 JK Tallinna Kalev - JK Tammeka -:-
17:00 FC Kuressaare - Paide Linnameeskond -:-
23/08/2020 16:30 Tallinna JK Legion - FC Flora -:-
19. Round
29/08/2020 17:00 FC Flora - Tulevik Viljandi -:-
30/08/2020 11:00 JK Narva Trans - FC Kuressaare -:-
13:00 Paide Linnameeskond - JK Tammeka -:-
17:00 JK Nõmme Kalju - Tallinna JK Legion -:-
17:00 FCI Levadia - JK Tallinna Kalev -:-
20. Round
11/09/2020 17:30 JK Tammeka - JK Nõmme Kalju -:-
12/09/2020 11:00 JK Tallinna Kalev - FC Flora -:-
14:00 Tulevik Viljandi - Paide Linnameeskond -:-
13/09/2020 11:00 Tallinna JK Legion - JK Narva Trans -:-
13:00 FC Kuressaare - FCI Levadia -:-
21. Round
19/09/2020 11:00 JK Narva Trans - Tulevik Viljandi -:-
11:00 JK Tallinna Kalev - JK Tammeka -:-
14:00 FC Kuressaare - Tallinna JK Legion -:-
20/09/2020 13:00 FCI Levadia - JK Nõmme Kalju -:-
17:00 FC Flora - Paide Linnameeskond -:-
22. Round
26/09/2020 11:00 Tulevik Viljandi - FC Kuressaare -:-
14:00 Paide Linnameeskond - JK Tallinna Kalev -:-
27/09/2020 11:00 Tallinna JK Legion - JK Tammeka -:-
11:00 JK Nõmme Kalju - JK Narva Trans -:-
13:00 FCI Levadia - FC Flora -:-
23. Round
03/10/2020 11:00 JK Tammeka - JK Narva Trans -:-
11:00 FC Flora - Tallinna JK Legion -:-
14:00 FC Kuressaare - JK Tallinna Kalev -:-
04/10/2020 11:00 JK Nõmme Kalju - Tulevik Viljandi -:-
13:00 Paide Linnameeskond - FCI Levadia -:-
24. Round
17/10/2020 11:00 FCI Levadia - Tulevik Viljandi -:-
14:00 JK Tallinna Kalev - JK Nõmme Kalju -:-
18/10/2020 11:00 JK Tammeka - FC Kuressaare -:-
11:00 Tallinna JK Legion - Paide Linnameeskond -:-
13:00 JK Narva Trans - FC Flora -:-
25. Round
24/10/2020 11:00 Tulevik Viljandi - JK Tammeka -:-
11:00 Tallinna JK Legion - JK Tallinna Kalev -:-
13:00 JK Narva Trans - FCI Levadia -:-
25/10/2020 11:00 FC Kuressaare - FC Flora -:-
13:00 JK Nõmme Kalju - Paide Linnameeskond -:-
26. Round
31/10/2020 11:00 JK Tallinna Kalev - JK Narva Trans -:-
11:00 Paide Linnameeskond - FC Kuressaare -:-
14:00 FCI Levadia - JK Tammeka -:-
01/11/2020 11:00 Tulevik Viljandi - Tallinna JK Legion -:-
13:00 FC Flora - JK Nõmme Kalju -:-
27. Round
07/11/2020 11:00 FC Kuressaare - JK Nõmme Kalju -:-
11:00 Tallinna JK Legion - FCI Levadia -:-
08/11/2020 11:00 Paide Linnameeskond - JK Narva Trans -:-
11:00 JK Tallinna Kalev - Tulevik Viljandi -:-
13:00 JK Tammeka - FC Flora -:-