1. Round
03/07/2020 16:00 Dinamo Auto - FC Floreşti 3:1 (2:0)
18:30 FC Sheriff - Speranţa Nisporeni 2:0 (1:0)
04/07/2020 16:00 FC Sfîntul Gheorghe - FC Codru Lozova 5:1 (2:0)
18:30 FC Milsami - CS Petrocub 0:0 (0:0)
05/07/2020 18:30 FC Zimbru - Dacia Buiucani 0:1 (0:0)
2. Round
07/07/2020 16:00 FC Codru Lozova - FC Floreşti 0:1 (0:0)
08/07/2020 16:00 FC Sfîntul Gheorghe - FC Sheriff 0:1 (0:0)
18:30 CS Petrocub - Dinamo Auto 3:1 (2:1)
09/07/2020 16:00 Dacia Buiucani - FC Milsami 0:0 (0:0)
18:30 Speranţa Nisporeni - FC Zimbru 2:2 (0:1)
3. Round
11/07/2020 16:00 FC Floreşti - CS Petrocub 0:4 (0:2)
18:30 FC Sheriff - FC Codru Lozova 6:0 (5:0)
12/07/2020 16:00 Dinamo Auto - Dacia Buiucani 1:0 (0:0)
18:30 FC Zimbru - FC Sfîntul Gheorghe 1:3 (1:1)
13/07/2020 18:30 FC Milsami - Speranţa Nisporeni 3:0 (3:0)
4. Round
17/07/2020 16:00 FC Codru Lozova - CS Petrocub 0:7 (0:4)
18:30 FC Sheriff - FC Zimbru 2:0 (0:0)
18/07/2020 16:00 Dacia Buiucani - FC Floreşti 2:0 (0:0)
18:30 Speranţa Nisporeni - Dinamo Auto 1:2 (1:1)
19/07/2020 16:00 FC Sfîntul Gheorghe - FC Milsami 3:1 (2:1)
5. Round
21/07/2020 18:30 FC Zimbru - FC Codru Lozova 3:1 (0:1)
22/07/2020 16:00 FC Floreşti - Speranţa Nisporeni 1:1 (0:1)
18:30 CS Petrocub - Dacia Buiucani 2:0 (1:0)
23/07/2020 16:00 Dinamo Auto - FC Sfîntul Gheorghe 0:1 (0:1)
18:30 FC Milsami - FC Sheriff 0:1 (0:1)
6. Round
25/07/2020 16:00 Dacia Buiucani - FC Codru Lozova 4:0 (2:0)
18:30 Speranţa Nisporeni - CS Petrocub 1:4 (1:2)
26/07/2020 18:30 FC Sheriff - Dinamo Auto 6:0 (2:0)
27/07/2020 16:00 FC Sfîntul Gheorghe - FC Floreşti 2:0 (2:0)
18:30 FC Zimbru - FC Milsami 0:1 (0:1)
7. Round
31/07/2020 16:00 Dacia Buiucani - Speranţa Nisporeni 0:3 (0:0)
18:30 FC Milsami - FC Codru Lozova 3:1 (1:0)
01/08/2020 16:00 FC Floreşti - FC Sheriff 0:1 (0:0)
18:30 CS Petrocub - FC Sfîntul Gheorghe 1:0 (1:0)
02/08/2020 16:00 Dinamo Auto - FC Zimbru 1:1 (1:0)
8. Round
04/08/2020 16:00 FC Codru Lozova - Speranţa Nisporeni 0:1 (0:1)
05/08/2020 16:00 FC Milsami - Dinamo Auto 1:0 (0:0)
18:30 FC Sheriff - CS Petrocub 4:1 (2:0)
06/08/2020 16:00 FC Sfîntul Gheorghe - Dacia Buiucani 2:1 (2:0)
18:30 FC Zimbru - FC Floreşti 0:2 (0:0)
9. Round
10/09/2020 18:00 Speranţa Nisporeni - FC Sfîntul Gheorghe 0:2 (0:2)
11/09/2020 15:00 Dinamo Auto - FC Codru Lozova 7:0 (5:0)
12/09/2020 15:00 Dacia Buiucani - FC Sheriff 0:3 (0:1)
18:00 CS Petrocub - FC Zimbru 2:0 (0:0)
13/09/2020 15:00 FC Floreşti - FC Milsami 0:4 (0:2)
10. Round
18/09/2020 14:00 FC Floreşti - Dinamo Auto 0:5 (0:1)
17:00 Speranţa Nisporeni - FC Sheriff 1:2 (0:1)
19/09/2020 14:00 Dacia Buiucani - FC Zimbru 2:1 (1:1)
17:00 CS Petrocub - FC Milsami 1:2 (0:1)
20/09/2020 14:00 FC Codru Lozova - FC Sfîntul Gheorghe 2:2 (0:1)
11. Round
22/09/2020 14:00 Dinamo Auto - CS Petrocub 1:1 (0:1)
17:00 FC Milsami - Dacia Buiucani 2:0 (0:0)
23/09/2020 17:00 FC Zimbru - Speranţa Nisporeni 0:2 (0:1)
24/09/2020 14:00 FC Codru Lozova - FC Floreşti 1:1 (0:0)
20/02/2021 12:30 FC Sheriff - FC Sfîntul Gheorghe 4:1 (1:0)
12. Round
26/09/2020 14:00 Dacia Buiucani - Dinamo Auto 4:0 (2:0)
17:00 Speranţa Nisporeni - FC Milsami 0:1 (0:0)
27/09/2020 14:00 FC Sfîntul Gheorghe - FC Zimbru 2:0 (1:0)
28/09/2020 14:00 FC Sheriff - FC Codru Lozova 6:0 (2:0)
17:00 CS Petrocub - FC Floreşti 4:0 (1:0)
13. Round
02/10/2020 13:00 FC Codru Lozova - CS Petrocub 1:4 (0:2)
16:00 FC Milsami - FC Sfîntul Gheorghe 1:1 (0:1)
03/10/2020 13:00 FC Floreşti - Dacia Buiucani 1:0 (1:0)
16:00 FC Zimbru - FC Sheriff 0:4 (0:1)
04/10/2020 13:00 Dinamo Auto - Speranţa Nisporeni 3:3 (1:1)
14. Round
16/10/2020 13:00 Speranţa Nisporeni - FC Floreşti 0:0 (0:0)
16:00 FC Codru Lozova - FC Zimbru 0:2 (0:0)
17/10/2020 13:00 FC Sfîntul Gheorghe - Dinamo Auto 1:1 (1:1)
16:00 FC Sheriff - FC Milsami 1:0 (0:0)
18/10/2020 13:00 Dacia Buiucani - CS Petrocub 0:0 (0:0)
15. Round
20/10/2020 12:00 Dinamo Auto - FC Sheriff 1:2 (0:0)
12:00 FC Floreşti - FC Sfîntul Gheorghe 1:4 (0:2)
16:00 FC Milsami - FC Zimbru 2:0 (1:0)
21/10/2020 12:00 FC Codru Lozova - Dacia Buiucani 0:1 (0:0)
16:00 CS Petrocub - Speranţa Nisporeni 2:0 (2:0)
16. Round
24/10/2020 12:00 FC Codru Lozova - FC Milsami 1:4 (1:1)
15:00 FC Sheriff - FC Floreşti 5:0 (1:0)
25/10/2020 12:00 FC Sfîntul Gheorghe - CS Petrocub 0:4 (0:2)
12:00 FC Zimbru - Dinamo Auto 0:0 (0:0)
15:00 Speranţa Nisporeni - Dacia Buiucani 0:0 (0:0)
17. Round
31/10/2020 12:00 Dinamo Auto - FC Milsami 1:1 (0:1)
15:00 Speranţa Nisporeni - FC Codru Lozova 3:0 (2:0)
01/11/2020 12:00 Dacia Buiucani - FC Sfîntul Gheorghe 0:4 (0:3)
15:00 CS Petrocub - FC Sheriff 1:0 (0:0)
02/11/2020 12:00 FC Floreşti - FC Zimbru 1:0 (1:0)
18. Round
06/11/2020 11:00 FC Zimbru - CS Petrocub 0:1 (0:1)
12:00 FC Sfîntul Gheorghe - Speranţa Nisporeni 1:0 (0:0)
16:00 FC Milsami - FC Floreşti 3:0 (2:0)
07/11/2020 15:00 FC Sheriff - Dacia Buiucani 0:0 (0:0)
08/11/2020 15:00 FC Codru Lozova - Dinamo Auto 1:4 (0:2)
19. Round
20/11/2020 11:00 Dinamo Auto - FC Floreşti 2:1 (1:1)
14:00 FC Zimbru - Dacia Buiucani 1:3 (1:2)
21/11/2020 11:00 FC Codru Lozova - FC Sfîntul Gheorghe 0:0 (0:0)
14:00 FC Sheriff - Speranţa Nisporeni 3:0 (1:0)
22/11/2020 14:00 FC Milsami - CS Petrocub 1:3 (0:1)
20. Round
24/11/2020 15:00 FC Codru Lozova - FC Floreşti 2:1 (2:1)
25/11/2020 11:00 FC Sfîntul Gheorghe - FC Sheriff 0:2 (0:0)
14:00 Speranţa Nisporeni - FC Zimbru 2:2 (1:0)
26/11/2020 11:00 Dacia Buiucani - FC Milsami 0:0 (0:0)
14:00 CS Petrocub - Dinamo Auto 1:1 (0:0)
21. Round
28/11/2020 14:00 FC Codru Lozova - FC Sheriff 1:2 (1:1)
29/11/2020 11:00 Dinamo Auto - Dacia Buiucani 1:1 (0:0)
11:00 FC Floreşti - CS Petrocub 0:1 (0:1)
14:00 FC Zimbru - FC Sfîntul Gheorghe 2:3 (1:2)
20/02/2021 10:30 FC Milsami - Speranţa Nisporeni 3:0 (3:0)
22. Round
23/02/2021 10:30 FC Codru Lozova - CS Petrocub 1:9 (0:6)
12:30 Dacia Buiucani - FC Floreşti 2:2 (1:1)
24/02/2021 10:30 Speranţa Nisporeni - Dinamo Auto 0:4 (0:0)
12:30 FC Zimbru - FC Sheriff 0:4 (0:1)
25/02/2021 10:30 FC Sfîntul Gheorghe - FC Milsami 1:3 (0:1)
23. Round
27/02/2021 12:30 CS Petrocub - Dacia Buiucani 4:1 (2:0)
28/02/2021 10:30 FC Floreşti - Speranţa Nisporeni 4:4 (2:2)
12:30 FC Zimbru - FC Codru Lozova 2:1 (2:1)
01/03/2021 10:30 Dinamo Auto - FC Sfîntul Gheorghe 0:2 (0:1)
12:30 FC Milsami - FC Sheriff 0:1 (0:0)
24. Round
06/03/2021 10:30 FC Codru Lozova - Dacia Buiucani 1:5 (0:2)
12:30 FC Sheriff - Dinamo Auto 7:0 (3:0)
07/03/2021 10:30 Speranţa Nisporeni - CS Petrocub 1:3 (0:1)
12:30 FC Zimbru - FC Milsami 1:2 (0:1)
08/03/2021 10:30 FC Sfîntul Gheorghe - FC Floreşti 3:2 (1:0)
25. Round
12/03/2021 11:00 FC Milsami - FC Codru Lozova 7:2 (4:2)
13:00 Dinamo Auto - FC Zimbru 3:0 (1:0)
13/03/2021 11:00 FC Floreşti - FC Sheriff 0:6 (0:2)
13:00 CS Petrocub - FC Sfîntul Gheorghe 2:0 (1:0)
14/03/2021 13:00 Dacia Buiucani - Speranţa Nisporeni 4:1 (1:0)
26. Round
19/03/2021 11:00 FC Milsami - Dinamo Auto 2:2 (2:1)
11:00 FC Sfîntul Gheorghe - Dacia Buiucani 2:0 (0:0)
13:00 FC Sheriff - CS Petrocub 0:0 (0:0)
26/04/2021 15:00 FC Codru Lozova - Speranţa Nisporeni 1:2
27/04/2021 13:00 FC Zimbru - FC Floreşti 3:0 (1:0)
27. Round
11/04/2021 11:00 Dinamo Auto - FC Codru Lozova 1:0
11:00 Speranţa Nisporeni - FC Sfîntul Gheorghe 0:3 (0:1)
14:00 Dacia Buiucani - FC Sheriff 0:4 (0:1)
12/04/2021 11:00 FC Floreşti - FC Milsami 2:5
14:00 CS Petrocub - FC Zimbru 3:0 (0:0)
28. Round
15/04/2021 11:00 FC Floreşti - Dinamo Auto 4:1
14:00 FC Codru Lozova - FC Sfîntul Gheorghe 1:2 (1:0)
16/04/2021 11:00 Dacia Buiucani - FC Zimbru 1:1 (0:0)
11:00 Speranţa Nisporeni - FC Sheriff 0:10 (0:5)
14:00 CS Petrocub - FC Milsami 1:1 (0:0)
29. Round
23/04/2021 13:00 Dinamo Auto - CS Petrocub 0:0 (0:0)
13:00 FC Floreşti - FC Codru Lozova 2:1 (2:0)
14:00 FC Zimbru - Speranţa Nisporeni 6:0 (2:0)
24/04/2021 13:00 FC Milsami - Dacia Buiucani 3:0 (2:0)
15:00 FC Sheriff - FC Sfîntul Gheorghe 2:0 (1:0)
30. Round
29/04/2021 13:00 Dacia Buiucani - Dinamo Auto 2:1 (1:0)
15:00 FC Codru Lozova - FC Sheriff 0:6 (0:3)
30/04/2021 13:00 FC Sfîntul Gheorghe - FC Zimbru 4:3 (3:1)
13:00 Speranţa Nisporeni - FC Milsami 0:4 (0:1)
15:00 CS Petrocub - FC Floreşti 4:0 (0:0)
31. Round
07/05/2021 14:00 Dinamo Auto - Speranţa Nisporeni 0:0 (0:0)
14:00 FC Floreşti - Dacia Buiucani 2:0 (1:0)
16:00 CS Petrocub - FC Codru Lozova 1:0 (0:0)
08/05/2021 14:00 FC Zimbru - FC Sheriff 0:1
16:00 FC Milsami - FC Sfîntul Gheorghe 2:1 (0:1)
32. Round
11/05/2021 14:00 Dacia Buiucani - CS Petrocub 1:2 (0:1)
16:00 Speranţa Nisporeni - FC Floreşti 1:3 (1:0)
12/05/2021 14:00 FC Codru Lozova - FC Zimbru 1:5 (0:2)
14:00 FC Sfîntul Gheorghe - Dinamo Auto 3:1 (1:0)
16:00 FC Sheriff - FC Milsami 6:0 (4:0)
33. Round
15/05/2021 14:00 Dinamo Auto - FC Sheriff 0:7 (0:2)
16:00 Dacia Buiucani - FC Codru Lozova 4:0 (1:0)
16:00 FC Milsami - FC Zimbru 2:1 (2:1)
16/05/2021 CS Petrocub - Speranţa Nisporeni 3:0 dec.
14:00 FC Floreşti - FC Sfîntul Gheorghe 0:4 (0:2)
34. Round
18/05/2021 14:00 FC Zimbru - Dinamo Auto 1:1 (0:1)
16:00 FC Codru Lozova - FC Milsami 2:4 (0:2)
19/05/2021 14:00 FC Sfîntul Gheorghe - CS Petrocub 0:3 (0:0)
14:00 FC Sheriff - FC Floreşti 3:0 (0:0)
16:00 Speranţa Nisporeni - Dacia Buiucani 0:3 dec.
35. Round
22/05/2021 Speranţa Nisporeni - FC Codru Lozova 0:3 dec.
14:00 Dinamo Auto - FC Milsami 2:0 (2:0)
18:00 CS Petrocub - FC Sheriff 0:1 (0:0)
23/05/2021 14:00 Dacia Buiucani - FC Sfîntul Gheorghe 1:0 (0:0)
14:00 FC Floreşti - FC Zimbru 3:1 (1:0)
36. Round
26/05/2021 16:00 FC Codru Lozova - Dinamo Auto 0:2 (0:1)
16:00 FC Milsami - FC Floreşti 3:2 (3:0)
16:00 FC Sfîntul Gheorghe - Speranţa Nisporeni 3:0 dec.
16:00 FC Sheriff - Dacia Buiucani 1:1 (0:0)
16:00 FC Zimbru - CS Petrocub 0:0 (0:0)