1. Round
21/08/2020 15:00 Olimpik Donetsk - Dinamo Kiev 1:4 (1:2)
17:00 Shakhtar Donetsk - Kolos Kovalivka 3:1 (0:0)
22/08/2020 15:00 Desna Chernigov - Zorya Lugansk 3:1 (0:1)
17:30 FC Oleksandriya - FK Mariupol 4:1 (1:0)
23/08/2020 12:00 Inhulets Petrove - SK Dnipro-1 1:1 (1:1)
15:00 Vorskla Poltava - Rukh Lviv 5:2 (4:0)
21/04/2021 12:00 FK Lviv - FC Mynai 1:0 (1:0)
2. Round
11/09/2020 17:00 Dinamo Kiev - Desna Chernigov 0:0 (0:0)
12/09/2020 12:00 SK Dnipro-1 - Olimpik Donetsk 1:3 (0:1)
15:00 Kolos Kovalivka - FK Lviv 4:0 (1:0)
13/09/2020 12:00 FC Mynai - FC Oleksandriya 1:0 (1:0)
15:00 Zorya Lugansk - FK Mariupol 0:1 (0:0)
17:30 Vorskla Poltava - Inhulets Petrove 2:0 (1:0)
23/09/2020 17:00 Rukh Lviv - Shakhtar Donetsk 1:1 (0:0)
3. Round
18/09/2020 17:00 SK Dnipro-1 - FK Mariupol 1:2 (0:1)
19/09/2020 12:00 FC Oleksandriya - Vorskla Poltava 0:2 (0:1)
15:00 Inhulets Petrove - Desna Chernigov 1:1 (0:0)
17:30 Dinamo Kiev - FK Lviv 3:1 (0:0)
20/09/2020 12:00 Olimpik Donetsk - FC Mynai 3:0 (1:0)
15:00 Zorya Lugansk - Shakhtar Donetsk 2:2 (2:1)
17:30 Rukh Lviv - Kolos Kovalivka 1:2 (0:2)
4. Round
26/09/2020 12:00 FC Mynai - Dinamo Kiev 0:4 (0:2)
15:00 Vorskla Poltava - FK Mariupol 0:0 (0:0)
17:30 FC Oleksandriya - SK Dnipro-1 4:1 (2:0)
27/09/2020 12:00 FK Lviv - Zorya Lugansk 0:5 (0:5)
15:00 Shakhtar Donetsk - Olimpik Donetsk 2:0 (0:0)
17:30 Desna Chernigov - Rukh Lviv 3:1 (2:1)
17:30 Kolos Kovalivka - Inhulets Petrove 0:0 (0:0)
5. Round
03/10/2020 12:00 SK Dnipro-1 - Vorskla Poltava 2:2 (1:1)
15:00 Rukh Lviv - FK Lviv 0:0 (0:0)
17:30 Inhulets Petrove - FC Mynai 1:1 (1:1)
04/10/2020 12:00 Olimpik Donetsk - FC Oleksandriya 3:2 (3:0)
15:00 Desna Chernigov - Shakhtar Donetsk 2:2 (2:1)
15:00 Dinamo Kiev - Zorya Lugansk 1:1 (0:0)
17:30 Kolos Kovalivka - FK Mariupol 1:0 (0:0)
6. Round
17/10/2020 12:00 FC Mynai - FK Mariupol 0:1 (0:0)
15:00 Rukh Lviv - Dinamo Kiev 0:2 (0:1)
15:00 Shakhtar Donetsk - FK Lviv 5:1 (4:1)
17:30 Zorya Lugansk - Kolos Kovalivka 1:1 (1:0)
18/10/2020 12:00 Olimpik Donetsk - Vorskla Poltava 0:1 (0:0)
15:00 FC Oleksandriya - Inhulets Petrove 4:3 (4:1)
17:30 SK Dnipro-1 - Desna Chernigov 2:0 (1:0)
7. Round
24/10/2020 12:00 Shakhtar Donetsk - Vorskla Poltava 1:1 (1:1)
15:00 Olimpik Donetsk - Desna Chernigov 0:2 (0:2)
15:00 Dinamo Kiev - FC Oleksandriya 1:0 (1:0)
17:30 FK Lviv - SK Dnipro-1 1:3 (1:2)
25/10/2020 12:00 Inhulets Petrove - FK Mariupol 1:1 (1:1)
15:00 Kolos Kovalivka - FC Mynai 2:2 (1:1)
17:30 Zorya Lugansk - Rukh Lviv 4:0 (0:0)
8. Round
30/10/2020 17:00 Shakhtar Donetsk - FK Mariupol 4:1 (2:0)
31/10/2020 12:00 Kolos Kovalivka - Olimpik Donetsk 1:2 (0:1)
15:00 FC Oleksandriya - Desna Chernigov 2:2 (0:1)
17:30 SK Dnipro-1 - Dinamo Kiev 1:2 (1:2)
01/11/2020 12:00 FC Mynai - Rukh Lviv 0:0 (0:0)
15:00 FK Lviv - Vorskla Poltava 1:0 (1:0)
17:30 Inhulets Petrove - Zorya Lugansk 1:1 (0:0)
9. Round
06/11/2020 17:00 SK Dnipro-1 - Kolos Kovalivka 0:2 (0:1)
07/11/2020 12:00 Olimpik Donetsk - FK Mariupol 3:3 (1:2)
15:00 FC Oleksandriya - FK Lviv 1:0 (0:0)
17:30 Desna Chernigov - FC Mynai 1:0 (0:0)
08/11/2020 12:00 Rukh Lviv - Inhulets Petrove 2:2 (0:1)
15:00 Dinamo Kiev - Shakhtar Donetsk 0:3 (0:1)
17:30 Zorya Lugansk - Vorskla Poltava 0:0 (0:0)
10. Round
20/11/2020 17:00 Rukh Lviv - FK Mariupol 0:0 (0:0)
21/11/2020 12:00 Inhulets Petrove - Dinamo Kiev 0:2 (0:1)
15:00 Shakhtar Donetsk - FC Oleksandriya 1:1 (0:0)
22/11/2020 12:00 FC Mynai - SK Dnipro-1 3:2 (1:1)
15:00 Desna Chernigov - FK Lviv 0:1 (0:1)
17:30 Vorskla Poltava - Kolos Kovalivka 3:0 (1:0)
28/04/2021 15:00 Olimpik Donetsk - Zorya Lugansk 2:1 (0:0)
11. Round
27/11/2020 17:00 FK Lviv - FK Mariupol 1:3 (0:2)
28/11/2020 12:00 FC Oleksandriya - Rukh Lviv 0:0 (0:0)
15:00 Dinamo Kiev - Vorskla Poltava 2:0 (2:0)
17:30 SK Dnipro-1 - Shakhtar Donetsk 0:1 (0:0)
29/11/2020 12:00 FC Mynai - Zorya Lugansk 0:3 (0:0)
15:00 Kolos Kovalivka - Desna Chernigov 1:1 (1:1)
17:30 Inhulets Petrove - Olimpik Donetsk 2:1 (1:0)
12. Round
05/12/2020 12:00 FK Lviv - Inhulets Petrove 1:1 (1:1)
15:00 Shakhtar Donetsk - FC Mynai 5:1 (3:1)
17:30 FK Mariupol - Dinamo Kiev 1:2 (0:1)
06/12/2020 12:00 Olimpik Donetsk - Rukh Lviv 3:1 (2:0)
15:00 Desna Chernigov - Vorskla Poltava 1:0 (0:0)
15:00 Zorya Lugansk - SK Dnipro-1 3:1 (0:0)
17:30 Kolos Kovalivka - FC Oleksandriya 1:1 (1:0)
13. Round
11/12/2020 17:00 Olimpik Donetsk - FK Lviv 1:1 (0:0)
12/12/2020 12:00 Vorskla Poltava - FC Mynai 1:1 (0:1)
15:00 Dinamo Kiev - Kolos Kovalivka 2:2 (0:0)
17:30 Rukh Lviv - SK Dnipro-1 4:1 (3:0)
13/12/2020 Inhulets Petrove - Shakhtar Donetsk 0:3 dec.
15:00 Desna Chernigov - FK Mariupol 2:0 (0:0)
17:30 FC Oleksandriya - Zorya Lugansk 0:2 (0:1)
14. Round
13/02/2021 12:00 FC Mynai - FK Lviv 1:2 (0:2)
12:00 Zorya Lugansk - Desna Chernigov 2:1 (1:1)
15:00 Dinamo Kiev - Olimpik Donetsk 3:1 (1:1)
14/02/2021 12:00 FK Mariupol - FC Oleksandriya 0:1 (0:1)
12:00 Kolos Kovalivka - Shakhtar Donetsk 0:0 (0:0)
15:00 Rukh Lviv - Vorskla Poltava 1:1 (1:0)
15:00 SK Dnipro-1 - Inhulets Petrove 2:0 (2:0)
15. Round
20/02/2021 12:00 FK Mariupol - Zorya Lugansk 0:1 (0:1)
15:00 FC Oleksandriya - FC Mynai 3:0 (1:0)
17:30 FK Lviv - Kolos Kovalivka 0:2 (0:1)
21/02/2021 12:00 Inhulets Petrove - Vorskla Poltava 2:2 (1:0)
15:00 Shakhtar Donetsk - Rukh Lviv 2:0 (1:0)
17:30 Desna Chernigov - Dinamo Kiev 1:1 (0:0)
22/02/2021 17:00 Olimpik Donetsk - SK Dnipro-1 0:2 (0:0)
16. Round
26/02/2021 17:00 Desna Chernigov - Inhulets Petrove 3:0 (1:0)
27/02/2021 12:00 FK Mariupol - SK Dnipro-1 2:2 (1:1)
15:00 Vorskla Poltava - FC Oleksandriya 3:1 (1:0)
17:30 Kolos Kovalivka - Rukh Lviv 1:2 (1:0)
28/02/2021 12:00 FC Mynai - Olimpik Donetsk 2:1 (2:1)
15:00 Shakhtar Donetsk - Zorya Lugansk 0:1 (0:0)
17:30 FK Lviv - Dinamo Kiev 1:4 (0:2)
17. Round
06/03/2021 12:00 FK Mariupol - Vorskla Poltava 0:1 (0:1)
15:00 Olimpik Donetsk - Shakhtar Donetsk 0:1 (0:1)
07/03/2021 12:00 Dinamo Kiev - FC Mynai 3:0 (0:0)
15:00 Zorya Lugansk - FK Lviv 4:0 (4:0)
17:30 Inhulets Petrove - Kolos Kovalivka 0:0 (0:0)
08/03/2021 12:00 SK Dnipro-1 - FC Oleksandriya 0:0 (0:0)
12:00 Rukh Lviv - Desna Chernigov 0:4 (0:2)
18. Round
13/03/2021 12:00 FC Mynai - Inhulets Petrove 0:1 (0:1)
15:00 Vorskla Poltava - SK Dnipro-1 0:1 (0:1)
14/03/2021 12:00 FK Mariupol - Kolos Kovalivka 1:4 (1:2)
15:00 Zorya Lugansk - Dinamo Kiev 0:2 (0:0)
15:00 Shakhtar Donetsk - Desna Chernigov 4:0 (1:0)
17:30 FC Oleksandriya - Olimpik Donetsk 2:0 (1:0)
28/04/2021 17:00 FK Lviv - Rukh Lviv 1:1 (1:0)
19. Round
20/03/2021 12:00 FK Mariupol - FC Mynai 0:0 (0:0)
15:00 Desna Chernigov - SK Dnipro-1 0:2 (0:1)
17:30 Vorskla Poltava - Olimpik Donetsk 3:0 (2:0)
21/03/2021 12:00 Inhulets Petrove - FC Oleksandriya 1:0 (1:0)
15:00 Dinamo Kiev - Rukh Lviv 3:0 (0:0)
15:00 FK Lviv - Shakhtar Donetsk 3:2 (1:1)
17:30 Kolos Kovalivka - Zorya Lugansk 1:0 (1:0)
20. Round
02/04/2021 17:00 SK Dnipro-1 - FK Lviv 5:1 (1:0)
03/04/2021 12:00 FK Mariupol - Inhulets Petrove 4:3 (1:0)
15:00 Rukh Lviv - Zorya Lugansk 0:2 (0:1)
17:30 Desna Chernigov - Olimpik Donetsk 2:0 (1:0)
04/04/2021 12:00 FC Mynai - Kolos Kovalivka 0:0 (0:0)
15:00 Vorskla Poltava - Shakhtar Donetsk 0:2 (0:1)
17:30 FC Oleksandriya - Dinamo Kiev 1:2 (1:1)
21. Round
10/04/2021 12:00 FK Mariupol - Shakhtar Donetsk 0:3 (0:2)
15:00 Dinamo Kiev - SK Dnipro-1 2:0 (0:0)
17:30 Desna Chernigov - FC Oleksandriya 4:1 (1:1)
11/04/2021 12:00 Vorskla Poltava - FK Lviv 2:1 (0:0)
12:00 Zorya Lugansk - Inhulets Petrove 2:0 (0:0)
15:00 Rukh Lviv - FC Mynai 2:0 (0:0)
17:30 Olimpik Donetsk - Kolos Kovalivka 1:2 (1:0)
22. Round
16/04/2021 15:00 FK Lviv - FC Oleksandriya 3:1 (2:1)
17/04/2021 12:00 FC Mynai - Desna Chernigov 3:1 (2:0)
15:00 Vorskla Poltava - Zorya Lugansk 4:2 (3:0)
17:30 Shakhtar Donetsk - Dinamo Kiev 0:1 (0:1)
18/04/2021 12:00 Inhulets Petrove - Rukh Lviv 0:0 (0:0)
15:00 FK Mariupol - Olimpik Donetsk 1:1 (1:1)
17:30 Kolos Kovalivka - SK Dnipro-1 1:1 (1:1)
23. Round
23/04/2021 17:00 FK Mariupol - Rukh Lviv 0:3 (0:0)
24/04/2021 15:00 SK Dnipro-1 - FC Mynai 3:0 (3:0)
15:00 Kolos Kovalivka - Vorskla Poltava 3:0 (0:0)
17:30 FK Lviv - Desna Chernigov 1:0 (1:0)
25/04/2021 12:00 Zorya Lugansk - Olimpik Donetsk 2:1 (1:0)
15:00 Dinamo Kiev - Inhulets Petrove 5:0 (2:0)
15:00 FC Oleksandriya - Shakhtar Donetsk 2:0 (1:0)
24. Round
01/05/2021 12:00 Desna Chernigov - Kolos Kovalivka 2:2 (0:1)
15:00 Shakhtar Donetsk - SK Dnipro-1 2:1 (2:0)
17:30 Vorskla Poltava - Dinamo Kiev 1:5 (1:3)
02/05/2021 12:00 Rukh Lviv - FC Oleksandriya 2:1 (0:1)
15:00 FK Mariupol - FK Lviv 1:2 (1:1)
15:00 Zorya Lugansk - FC Mynai 1:0 (0:0)
17:30 Olimpik Donetsk - Inhulets Petrove 0:3 (0:1)
25. Round
05/05/2021 12:00 Dinamo Kiev - FK Mariupol 0:0 (0:0)
17:00 FC Oleksandriya - Kolos Kovalivka 0:2 (0:1)
17:00 Vorskla Poltava - Desna Chernigov 1:1 (1:0)
17:00 SK Dnipro-1 - Zorya Lugansk 0:1 (0:0)
06/05/2021 17:00 Inhulets Petrove - FK Lviv 1:0 (1:0)
17:00 Rukh Lviv - Olimpik Donetsk 3:0 (3:0)
17:30 FC Mynai - Shakhtar Donetsk 0:4 (0:1)
26. Round
09/05/2021 12:00 FK Mariupol - Desna Chernigov 4:1 (0:1)
12:00 Zorya Lugansk - FC Oleksandriya 2:1 (0:0)
12:00 Kolos Kovalivka - Dinamo Kiev 0:3 (0:1)
12:00 FC Mynai - Vorskla Poltava 1:2 (1:2)
15:00 FK Lviv - Olimpik Donetsk 1:1 (1:0)
15:00 SK Dnipro-1 - Rukh Lviv 1:1 (0:0)
15:00 Shakhtar Donetsk - Inhulets Petrove 1:0 (1:0)